Pakowacz – produkcja pianek syntetycznych

nmc Polska w Zabrzu, firma mieszcząca się na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, zajmuje się produkcją izolacji termicznych z polietylenu i kauczuku. Obecnie firma poszukuje pracowników na stanowisko pakowacza, operatora ekstrudera, magazyniera oraz mechanika do działu utrzymania ruchu.

nmc Polska jest częścią międzynarodowej grupy nmc, wiodącego europejskiego producenta pianek syntetycznych. – W Polsce świętujemy 20 lat istnienia. W Zabrzu produkujemy izolacje termiczne powstające ze spienionego polietylenu oraz kauczuku – mówi Rafał Stachulec, kierownik produkcji w nmc Polska.

W firmie obecnie zatrudnionych jest blisko 200 osób, jednak nmc Polska poszukuje kolejnych pracowników na stanowiska: pakowacza, operatora ekstrudera (wytaczarki), magazyniera oraz mechanika w dziale utrzymania ruchu.

W przypadku pakowacza liczą się chęci do pracy i motywacja do nauki. – Doświadczenie na podobnym stanowisku nie jest wymagane, ponieważ wszystkiego jesteśmy w stanie nauczyć kandydatów od podstaw. Po okresie wdrożenia, który trwa nawet kilka miesięcy, możliwe są różne ścieżki kariery. Pozwalają one pracownikom rozwijać się w wybranym kierunku. Podobnie jest w procesie rekrutacji pracowników na stanowiska magazynowe – mówi Rafał Stachulec.

ODCINEK 13.

nmc Polska jest częścią międzynarodowej grupy nmc, wiodącego europejskiego producenta pianek syntetycznych.

- Naszym pracownikom oferujemy pakiet socjalny w postaci bonów świątecznych, „wczasów pod gruszą” oraz dofinansowanie do grupowego ubezpieczenia. Gwarantujemy także stabilność zatrudnienia. Duża część obecnej kadry pracowniczej jest z nami od momentu powstania fabryki – podkreśla Rafał Stachulec.

Z uwagi na dynamiczny rozwój zabrzańskiej fabryki oraz rosnący popyt na produkowane w niej produkty, w 2018 roku zarząd firmy podjął decyzję o rozbudowie zakładu. – Wiąże się to z bardzo dużą inwestycją. Nowa hala produkcyjna powstanie w sąsiedztwie istniejących już budynków. Uruchomienie dwóch pierwszych linii produkcyjnych w nowej hali planujemy już w pierwszej połowie 2019 roku. Z uwagi na to, prowadzimy obecnie procesy rekrutacyjne na wymienione wcześniej stanowiska – dodaje Stachulec.

PARTNER PROGRAMU

Katowicka SSE S.A. została powołana rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 czerwca 1996 roku. Utworzono ją w celu wsparcia i przyspieszenia procesów restrukturyzacyjnych oraz stworzenia nowych miejsc pracy w regionie. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych. Obecnie w KSSE działa ponad 300 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały około 31 mld złotych i stworzyły ponad 76.000 miejsc pracy. KSSE posiada w swej ofercie działki o łącznej powierzchni 2614ha w 40 gminach, z czego 900 ha jest wciąż dostępne dla inwestorów. 

Copyright (c) 2018 POLSKA PRESS GRUPA

Obserwuj nas