Inżynier procesu – produkcja przewodów paliwowych 

W 23. odcinku programu „Chcę u Ciebie pracować” odwiedziliśmy firmę TI Poland w Bielsku-Białej, która działa na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tym razem pokażemy, jak wygląda praca inżyniera procesu odpowiedzialnego za proces gięcia na zrobotyzowanych stanowiskach w firmie produkującej przewody paliwowe.

TI Poland w Bielsku-Białej działa od 1996 roku. Bielski zakład zajmuje się produkcją przewodów plastikowych oraz metalowych transportujących paliwo, a także przewodów metalowych i szyn paliwowych transportujących paliwo pod niskim oraz wysokim ciśnieniem. Wyprodukowane wyroby wysyłane są do klientów z branży motoryzacyjnej, którzy posiadają swoje zakłady w Polsce oraz za granicą.

- TI w Polsce zatrudnia ponad 2200 osób, z czego w zakładzie w Bielsku-Białej, przy ul. Bestwińskiej pracuje ponad 700 – mówi Robert Sokoliński, dyrektor produkcji w TI Poland w Bielsku-Białej. – Obecnie, oprócz inżynierów procesu odpowiedzialnych za proces gięcia na zrobotyzowanych stanowiskach, poszukujemy operatorów maszyn i urządzeń, obsługujących piece profilowania termicznego – dodaje Robert Sokoliński.  

ODCINEK 23.

Bielski zakład zajmuje się produkcją przewodów plastikowych oraz metalowych transportujących paliwo, a także przewodów metalowych i szyn paliwowych transportujących paliwo pod niskim oraz wysokim ciśnieniem.

Do zadań inżyniera procesu odpowiedzialnego za proces gięcia na zrobotyzowanych stanowiskach, stanowiska przedstawionego w 23. odcinku, należy m.in. przygotowanie procesu dla nowych uruchomień, opracowywanie i aktualizacja dokumentacji stanowiskowej, dobór odpowiednich technologii i narzędzi dla planowanego nowego uruchomienia, a także pisanie programów oraz ich modyfikacja pod kątem jakości i wydajności. Osoby chcące podjąć prace na tym stanowisku muszą znać język angielski w stopniu pozwalającym na swobodne porozumiewanie się w mowie i piśmie oraz mieć wiedzę z zakresu programowania robotów. Wymagane jest także wykształcenie wyższe techniczne.

- Osobom zatrudnionym w firmie TI Poland oferujemy pakiet socjalny, w tym wczasy pod gruszą, paczki świąteczne, czy zajęcia sportowe oraz karnety na mecze. To także ubezpieczenie medyczne, nagrody jubileuszowe, szkolenia kierunkowe, nauka języków obcych oraz dofinansowanie studiów – podkreśla Monika Ziemba, koordynator ds. zarządzania jakością w TI Poland w Bielsku-Białej.

PARTNER PROGRAMU

Katowicka SSE S.A. została powołana rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 czerwca 1996 roku. Utworzono ją w celu wsparcia i przyspieszenia procesów restrukturyzacyjnych oraz stworzenia nowych miejsc pracy w regionie. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych. Obecnie w KSSE działa ponad 300 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały około 31 mld złotych i stworzyły ponad 76.000 miejsc pracy. KSSE posiada w swej ofercie działki o łącznej powierzchni 2614ha w 40 gminach, z czego 900 ha jest wciąż dostępne dla inwestorów. 

Copyright (c) 2018 POLSKA PRESS GRUPA

Obserwuj nas