Extral w Żorach, firma mieszcząca się na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, zajmuje się produkcją aluminiowych profili i komponentów. Obecnie firma poszukuje pracowników na stanowisko pakowacza, operatora maszyn zarówno produkcyjnych, jak i maszyn z działu fabrykacji, czyli obrabiarek CNC i pił.
Firma Extral powstała w 2008 roku w Żorach. To nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się prasownia profili aluminiowych. Oprócz produkcji profili i komponentów firma zajmuje się ich fabrykacją i kompletacją. Gotowe produkty trafiają na rynek krajowy oraz zagraniczny.
- Firma zatrudnia obecnie ponad 330 osób i wciąż się rozwija. Z roku na rok zwiększa się liczba pracowników oraz powierzchnia hal produkcyjnych i biurowych. Rekrutacja w firmie prowadzona jest cały czas. Wraz ze wzrostem produkcji i sprzedaży konieczne jest zatrudnianie nowych osób – mówi Magdalena Izydorska, koordynator ds. relacji pracowniczych w firmie Extral.
Obecnie firma poszukuje pracowników na stanowiska pakowacza, operatora maszyn zarówno produkcyjnych, jak i maszyn z działu fabrykacji, czyli obrabiarek CNC i pił. - Wymagania stawiane kandydatom nie są wygórowane. Liczą się przede wszystkim chęci do pracy, a także dynamizm w działaniu oraz zaangażowanie w realizację powierzonych obowiązków. Mile widziana jest umiejętność szybkiego uczenia się i dyspozycyjność – podkreśla Magdalena Izydorska.
Oprócz produkcji profili i komponentów firma zajmuje się ich fabrykacją i kompletacją. Gotowe produkty trafiają na rynek krajowy oraz zagraniczny.
W firmie Extral funkcjonuje system motywacyjny przeznaczony dla pracowników oraz ich dzieci. Każda zatrudniona w Extralu osoba posiada identyfikator, który jednocześnie jest przedpłaconą kartą do automatów żywieniowych. Wszyscy pracownicy mają też dostęp do platformy MyBenefit - systemu kafeteryjnego, w którym pracownik sam decyduje, na co przeznaczy punkty otrzymane od pracodawcy. Może on między innymi wykupić kartę Multisport lub zbierać punkty na wakacje. Firma stawia również na integracje, dlatego dla pracowników oraz ich rodzin organizowanych jest wiele wydarzeń i wyjazdów integracyjnych.
- Wyszkolona kadra to fundament sprawnie funkcjonującego przedsiębiorstwa, dlatego pracownicy wysyłani są na szkolenia i kursy, a także mają możliwość wewnętrznych awansów. Przyjmowani są także uczniowie szkół średnich i studenci uczelni wyższych na staże i praktyki zawodowe. Po skończeniu nauki mają oni możliwość zatrudnienia w przedsiębiorstwie – tłumaczy Magdalena Izydorska.
W 2018 roku Extral oddał do użytku nową halę produkcyjną na potrzeby stale rozwijającego się działu fabrykacji. Uruchomiona też została trzecia, nowoczesna prasa do wyciskania profili aluminiowych. Na ukończeniu jest również nowy budynek administracji.
Katowicka SSE S.A. została powołana rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 czerwca 1996 roku. Utworzono ją w celu wsparcia i przyspieszenia procesów restrukturyzacyjnych oraz stworzenia nowych miejsc pracy w regionie. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych. Obecnie w KSSE działa ponad 300 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały około 31 mld złotych i stworzyły ponad 76.000 miejsc pracy. KSSE posiada w swej ofercie działki o łącznej powierzchni 2614ha w 40 gminach, z czego 900 ha jest wciąż dostępne dla inwestorów.