Fotografia produktowa

Programista C++

Orbitvu w Tarnowskich Górach, mieszczący się na terenie Katowickiej Specjalnej Stefy Ekonomicznej zajmuje się produkcją urządzeń mogących fotografować przedmioty o różnych gabarytach, od biżuterii, poprzez buty, walizki, aż po człowieka i samochody. Obecnie firma poszukuje programistów ze znajomością języka C++.

Orbitvu tworzy unikalne rozwiązania automatyzujące, upraszczające i przyspieszające proces wykonywania zdjęć produktowych w postaci kompaktowych studiów fotograficznych. Rozwiązania Orbitvu są dostępne na wszystkich kontynentach świata.

- Nasze oddziały znajdują się w sześciu krajach: w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii i w USA, a w kolejnych 26 prowadzimy bezpośrednią sprzedaż przez naszych partnerów. Zapewniamy jednakową obsługę, pomoc i wsparcie bez względu na to skąd pochodzą nasi klienci – mówi Arkadiusz Froń, Commercial Director w Orbitvu.

Historia firmy sięga 1995 roku, kiedy Piotr i Tomasz Bochenkowie (ojciec i syn) założyli spółkę Ventis zajmującą się wyposażeniem studiów fotograficznych. W 2010 powstał innowacyjny system Orbitvu do fotografii 360 przeznaczony dla studiów fotograficznych, a spółka Ventis zmieniła nazwę na Orbitvu. W 2012 powstał pierwszy Alphashot – kompaktowe studio fotograficzne.

- Przełomowym momentem dla rozwoju Orbitvu było zrozumienie, że naszą ofertę powinniśmy kierować nie do fotografów, czy studiów fotograficznych, a do szybko rozwijającej się branży e-commerce, które bezustannie poszukuje rozwiązań pozwalających na optymalizację całego procesu tworzenia contentu. Właśnie dlatego skupiliśmy się na rozwoju gamy produktów i usług, które pozwalają maksymalnie szybko wykonać zdjęcia oraz wideo produktów i umieścić je w sklepie internetowym – mówi Tomasz Bochenek, prezes firmy Orbitvu

ODCINEK 7.

- Nasze oddziały znajdują się w sześciu krajach: w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii i w USA, a w kolejnych 26 prowadzimy bezpośrednią sprzedaż przez naszych partnerów.

W ciągu ostatnich kilku lat Orbitvu zbudowało całą paletę urządzeń mogących fotografować przedmioty o różnych gabarytach, od biżuterii, poprzez buty, walizki, aż po człowieka. Dział R&D w tarnogórskiej firmie pracuje nad nowymi i innowacyjnymi rozwiązaniami, które umożliwią zautomatyzowanie fotografii w kolejnych branżach.

- Równocześnie z doskonaleniem urządzeń, konsekwentnie rozwijamy nasze oprogramowanie oraz inne usługi. Stworzyliśmy między innymi unikalne na skalę światową algorytmy przetwarzania obrazu, które automatycznie i bardzo precyzyjnie usuwają tło produktów. W celu uzyskania zaawansowanej wizualizacji produktów, wykorzystujemy wiele profesjonalnych programów fotograficznych – tłumaczy Tomasz Bochenek, prezes firmy Orbitvu. - Jesteśmy dumni z tego, że 100 proc. naszej technologii i produkcji powstaje i powstawać będzie w Orbitvu. Daje nam to możliwość czuwania i utrzymywania najwyższej jakości, która została potwierdzona kilkoma nagrodami i wyróżnieniami – dodaje prezes.

Obecnie firma w Tarnowskich Górach poszukuje programistów ze znajomością C++. Osoby chcące pracować w Orbitvu na tym stanowisku powinny programować w języku C++ (znajomość innych języków, np. Pythona, mile widziana), znać narzędzia kontroli wersji, a także posługiwać się językiem angielskim w stopniu umożliwiającym czytanie i pisanie dokumentacji technicznych.

Do głównych obowiązków programisty będzie należeć: rozwijanie oprogramowania w obszarze zautomatyzowanej fotografii produktowej; projektowanie, rozwój i modyfikacja systemów zgodnie z wymaganiami; tworzenie dokumentacji technicznych, czy konfiguracja i modyfikacja oprogramowania.

Pracownicy firmy Orbitvu w Tarnowskich Górach mogą liczyć na darmowe szkolenia i parking, karty multisport, a także wyjazdy integracyjne.

PARTNER PROGRAMU

Katowicka SSE S.A. została powołana rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 czerwca 1996 roku. Utworzono ją w celu wsparcia i przyspieszenia procesów restrukturyzacyjnych oraz stworzenia nowych miejsc pracy w regionie. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych. Obecnie w KSSE działa ponad 300 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały około 31 mld złotych i stworzyły ponad 76.000 miejsc pracy. KSSE posiada w swej ofercie działki o łącznej powierzchni 2614ha w 40 gminach, z czego 900 ha jest wciąż dostępne dla inwestorów. 

Copyright (c) 2018 POLSKA PRESS GRUPA

Obserwuj nas