Fotografia produktowa

Programista C++

W siódmym odcinku programu „Chcę u Ciebie pracować” odwiedziliśmy firmę Orbitvu w Tarnowskich Górach, która działa na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tym razem pokażemy państwu jak wygląda praca przy fotografii produktowej.

Orbitvu tworzy unikalne rozwiązania automatyzujące, upraszczające i przyspieszające proces wykonywania zdjęć produktowych w postaci kompaktowych studiów fotograficznych. Rozwiązania Orbitvu są dostępne na wszystkich kontynentach świata.

- Nasze oddziały znajdują się w sześciu krajach: Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii i w USA, a w kolejnych 26 prowadzimy bezpośrednią sprzedaż przez naszych partnerów. Zapewniamy jednakową obsługę, pomoc i wsparcie bez względu na to skąd pochodzą nasi klienci – mówi Arkadiusz Froń, Commercial Director w Orbitvu.

Historia firmy sięga 1995 roku, kiedy Piotr i Tomasz Bochenkowie (ojciec i syn) założyli spółkę Ventis zajmującą się wyposażaniem studiów fotograficznych. W 2010 roku powstał innowacyjny system Orbitvu do fotografii 360 przeznaczony dla studiów fotograficznych, a spółka Ventis zmieniła nazwę na Orbitvu. Przełomowym momentem dla rozwoju firmy było skierowanie oferty nie do fotografów, czy do studiów fotograficznych, a do szybko rozwijającej się branży e-commerce. W ciągu ostatnich lat firma w Tarnowskich Górach zbudowała całą paletę urządzeń mogących fotografować przedmioty o różnych gabarytach, od biżuterii, poprzez buty, walizki, aż po człowieka i samochody.

ODCINEK 7.

- Nasze oddziały znajdują się w sześciu krajach: Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii i w USA, a w kolejnych 26 prowadzimy bezpośrednią sprzedaż przez naszych partnerów.

Obecnie w firmie pracuje ok. 100 osób, jednak wciąż poszukiwani są nowi pracownicy. Na ten moment Orbitvu chce zatrudnić programistów specjalizujących się w języku C++.

Orbitvu w Tarnowskich Górach działa na terenie gliwickiej podstrefy należącej do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – Staramy się wspierać inwestorów w poszukiwaniu pracowników – mówi Jacek Bialik, wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, kierujący gliwicką podstrefą KSSE. – Bierzemy udział m.in. w projekcie „Kariera i Kompetencje – zwiększenie dopasowania systemu kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy w oparciu o Sieć K2 w subregionie centralnym województwa śląskiego”, dzięki któremu uczniowie docierają także do naszych strefowych firm, zapoznają się z ich specyfiką, a firmy mają możliwość pozyskania pracowników odpowiedni przeszkolonych w środowisku przedsiębiorcy i posiadających kwalifikacje wystarczające do rozpoczęcia kariery zawodowej bezpośrednio po zakończeniu edukacji – tłumaczy Jacek Bialik.

PARTNER PROGRAMU

Katowicka SSE S.A. została powołana rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 czerwca 1996 roku. Utworzono ją w celu wsparcia i przyspieszenia procesów restrukturyzacyjnych oraz stworzenia nowych miejsc pracy w regionie. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych. Obecnie w KSSE działa ponad 300 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały około 31 mld złotych i stworzyły ponad 76.000 miejsc pracy. KSSE posiada w swej ofercie działki o łącznej powierzchni 2614ha w 40 gminach, z czego 900 ha jest wciąż dostępne dla inwestorów. 

Copyright (c) 2018 POLSKA PRESS GRUPA

Obserwuj nas