Operator gniazda produkcyjnego ościeżnic

W piętnastym odcinku programu „Chcę u Ciebie pracować” odwiedziliśmy firmę Capek w Skrzyszowie, która mieści się na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tym razem pokażemy jak wygląda praca operatora gniazda produkcyjnego ościeżnic.

Firma Capek została założona w 1995 roku w Wodzisławiu Śląskim. Główną gałęzią działalności firmy jest produkcja elementów stolarki otworowej, a dynamiczny rozwój spółki sprawił, że dzisiaj jest ona jednym z liderów w branży. Jej produkty trafiają na rynek Polski oraz wybrane rynki Europy. Od 2004 roku siedziba firmy znajduje się w Skrzyszowie, gdzie powstała nowoczesna hala produkcyjna.

W firmie zatrudnionych jest ponad 80 osób. Obecnie firma Capek poszukuje pracowników na stanowisko pracownika produkcji i operatora maszyn CNC, mechanika w dziale utrzymania ruchu, inżyniera procesu i technologa w dziale wdrożeń oraz magazyniera. Wymagane kwalifikacje i wykształcenie są uzależnione od stanowiska, na które aplikują chętne osoby. Szczegóły wymagań i zatrudnienia znajdują się na stronie internetowej firmy w zakładce „kariera”.

ODCINEK 15.

Główną gałęzią działalności firmy jest produkcja elementów stolarki otworowej, a dynamiczny rozwój spółki sprawił, że dzisiaj jest ona jednym z liderów w branży.

- Na stanowiskach produkcyjnych/operatorów maszyn CNC nie mamy szczególnych wymagań. Mile widziana jest umiejętność obsługi maszyn CNC oraz doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku Jednak nie jest to wymóg konieczny, na początku kariery zawodowej w naszej firmie pracownicy produkcyjni są przygotowywani od podstaw. Przede wszystkim szukamy pracowników z dobrym nastawieniem do pracy, zaangażowanych i chcących się rozwijać – mówi Iwona Tekeli, kierownik działu personalnego w firmie Capek.

Capek z siedzibą w Skrzyszowie działa na terenie jastrzębsko-żorskiej podstrefy należącej do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – Podstrefa jastrzębsko-żorska KSSE z sukcesami realizuje swoje zadania na wielu polach aktywności. Do najistotniejszych aspektów możemy zaliczyć przede wszystkim zainicjowanie współpracy szkół z pracodawcami w zakresie kształcenia zawodowego. Naszym celem jest stworzenie skutecznego systemu zmierzającego do podniesienia jakości kształcenia zawodowego i dostosowania go do potrzeb na rynku pracy oraz ułatwienie przechodzenia z etapu kształcenia do etapu zatrudnienia – podkreśla Andrzej Zabiegliński, wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, kierujący podstrefą jastrzębsko-żorską KSSE.

PARTNER PROGRAMU

Katowicka SSE S.A. została powołana rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 czerwca 1996 roku. Utworzono ją w celu wsparcia i przyspieszenia procesów restrukturyzacyjnych oraz stworzenia nowych miejsc pracy w regionie. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych. Obecnie w KSSE działa ponad 300 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały około 31 mld złotych i stworzyły ponad 76.000 miejsc pracy. KSSE posiada w swej ofercie działki o łącznej powierzchni 2614ha w 40 gminach, z czego 900 ha jest wciąż dostępne dla inwestorów. 

Copyright (c) 2018 POLSKA PRESS GRUPA

Obserwuj nas