Jaka będzie KSSE w przyszłości?

To już ostatni odcinek 3 sezonu programu Chce u Ciebie pracować, w którym wspólnie z ekspertami z regionu zastanowiliśmy się nad tym, w jaki sposób może wyglądać nasze życie i praca w przyszłości. Na pewno za kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat będziemy mogli powiedzieć, że żyjemy na poprzemysłowych terenach, które zostały zrewitalizowane i oddane do użytku mieszkańcom w nowym wydaniu, a w regionie działać będą innowacyjne przedsiębiorstwa. W jakim stopniu sprawdzą się nasze dzisiejsze wyobrażenia o życiu i pracy? O tym przekonamy się już… w przyszłości.

Eko-fabryki przyszłości w KSSE

Temat ekologii nie może zostać pominięty w dyskusji o rozwoju i funkcjonowaniu przedsiębiorstw w przyszłości. W tym odcinku opowiemy, w jaki sposób KSSE wspiera inwestorów w zakresie ochrony środowiska oraz jak powinny wyglądać zakłady pracy, aby były przyjazne środowisku. Przedstawimy także kompostowalne opakowania produkowane w Żorach.

Przyszłość sektora MŚP w KSSE

Choć wydawałoby się, że Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna to miejsce dla naprawdę dużych graczy, sporą część inwestorów stanowią małe i średnie przedsiębiorstwa. To nie tylko rodzinne firmy, ale także zakłady pracy, które po latach funkcjonowania zatrudniają kilkaset osób i podbijają światowe rynki. W tym odcinku zastanowimy się nad przyszłością tego sektora w naszym regionie.

Autonomiczny transport przyszłości 

Czy biorąc wszystkie komponenty produkowane na terenie KSSE moglibyśmy wyprodukować własny samochód? Jak będzie wyglądać przyszłość autonomicznego transportu? Jakie zmiany musimy wprowadzić, aby samochody autonomiczne stały się codziennością? M.in. na takie pytania odpowiedzą eksperci z naszego regionu.

Przemysł przyszłości

Przemysł przyszłości, szczególnie w kontekście naszego regionu, wydaje się ciekawym tematem. Z miejsca, które kojarzone było z kopalniami, hutami i ciężkim przemysłem, Górny Śląsk staje się regionem, w którym przedsiębiorstwa z całego świata pracują m.in. nad nowymi technologiami. Jak zmienią się nasze firmy i w jaki sposób Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna podejdzie do terenów poprzemysłowych?

Zarządzanie w przyszłości

W ciągu ostatnich lat podejście pracownika do firmy i firmy do pracownika uległo diametralnej zmianie. Dlatego w tym odcinku zastanowimy się, w jaki sposób w przyszłości będziemy zarządzać ludźmi i robotami oraz jakie udogodnienia będą dostępne dla pracowników w miejscach pracy.

Automatyzacja i robotyzacja miejsc pracy 

Proces automatyzacji miejsc pracy obserwujemy już od wielu lat. Taki trend wciąż rośnie, a rozwój w tym kierunku jest nieunikniony. Jak zakłady pracy mogą wyglądać w przyszłości i czy wszystkie procesy wykonywane przez ludzi da się zastąpić robotami?

Jak przygotować się do pracy w zawodach, których jeszcze nie znamy?

Jeszcze kilkanaście lat temu niewielu z nas myślało o takich zawodach jak: operator drona, specjalista ds. mediów społecznościowych, czy trener robotów. W przyszłości czekają na nas kolejne, które ciężko dzisiaj nawet nazwać. Zatem, jeżeli nie wiemy, w jakim zawodzie będziemy pracować, to jakie umiejętności powinniśmy rozwijać?

Jak nowe technologie wpłyną na społeczeństwo?

Przyszłość i stały rozwój wiążą się m.in. z nowinkami technologicznymi. Na co stawiają eksperci z naszego regionu i jak zmiany wpłyną na społeczeństwo? Zobaczcie drugi odcinek trzeciego sezonu programu "Chcę u Ciebie pracować".

KSSE w przyszłości

Przed nami 3 sezon programu Chcę u Ciebie pracować, w którym razem z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną zastanowimy się, jak w przyszłości może wyglądać praca w naszym regionie. Do projektu zaprosiliśmy szereg ekspertów, którzy powiedzą, jak nie tylko może zmienić się nasza praca, ale również jak nowinki technologiczne mogą wpłynąć na nasze życie. W pierwszym odcinku zapytaliśmy jednak o to, w jakim kierunku może rozwinąć się sama strefa?

Copyright (c) 2020 POLSKA PRESS GRUPA

Obserwuj nas