Pakowacz – produkcja pianek syntetycznych

W trzynastym odcinku programu „Chcę u Ciebie pracować” odwiedziliśmy firmę nmc Polska w Zabrzu, która działa na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tym razem pokażemy jak wygląda praca pakowacza przy produkcji pianek syntetycznych.

nmc Polska jest częścią międzynarodowej grupy nmc, wiodącego europejskiego producenta pianek syntetycznych. – W Polsce w tym roku świętujemy 20 lat istnienia. W zabrzańskim zakładzie produkujemy izolacje termiczne powstające ze spienionego polietylenu oraz kauczuku – mówi Rafał Stachulec, kierownik produkcji w nmc Polska.

Obecnie w nmc Polska w Zabrzu zatrudnionych jest blisko 200 osób. Firma poszukuje jednak kolejnych pracowników na takie stanowiska jak: pakowacz, operator ekstrudera (wytaczarki) , magazynier oraz mechanik w dziale utrzymania ruchu. W przypadku pakowaczy liczą się chęci do pracy oraz motywacja do nauki. – Nie potrzebujemy osoby z doświadczeniem, ponieważ wszystkiego jesteśmy w stanie nauczyć. Po okresie wdrożenia, który trwa nawet pół roku, możliwe są różne ścieżki kariery. Pozwalają one pracownikom rozwijać się w wybranym kierunku. Podobnie jest w procesie rekrutacji na stanowiska magazynowe – mówi Rafał Stachulec z NMC Polska.

ODCINEK 13.

nmc Polska jest częścią międzynarodowej grupy nmc, wiodącego europejskiego producenta pianek syntetycznych.

nmc Polska działa na terenie gliwickiej podstrefy należącej do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. - Staramy się wspierać inwestorów w poszukiwaniu pracowników. Bierzemy udział m.in. w projekcie „Kariera i Kompetencje - zwiększenie dopasowania systemu kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy w oparciu o Sieć K2 w subregionie centralnym województwa śląskiego”, dzięki któremu uczniowie docierają także do naszych strefowych firm, zapoznają się z ich specyfiką, a firmy mają możliwość pozyskania pracowników, odpowiednio przeszkolonych w środowisku przedsiębiorcy i posiadających kwalifikacje wystarczające do rozpoczęcia kariery zawodowej bezpośrednio po zakończeniu edukacji – mówi Jacek Bialik, wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, kierujący podstrefą gliwicką KSSE.

PARTNER PROGRAMU

Katowicka SSE S.A. została powołana rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 czerwca 1996 roku. Utworzono ją w celu wsparcia i przyspieszenia procesów restrukturyzacyjnych oraz stworzenia nowych miejsc pracy w regionie. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych. Obecnie w KSSE działa ponad 300 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały około 31 mld złotych i stworzyły ponad 76.000 miejsc pracy. KSSE posiada w swej ofercie działki o łącznej powierzchni 2614ha w 40 gminach, z czego 900 ha jest wciąż dostępne dla inwestorów. 

Copyright (c) 2018 POLSKA PRESS GRUPA

Obserwuj nas