Operator linii montażowej - branża motoryzacyjna

W piątym odcinku programu „Chcę u Ciebie pracować” zajrzeliśmy do Nexteer Automotive Poland w Tychach. Zakład mieści się na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W tyskiej fabryce pokażemy jak wygląda fragment produkcji elektrycznych układów kierowniczych.

Polski oddział Nexteer Automotive to dwa zakłady w Tychach oraz jeden w Gliwicach, które zatrudniają łącznie ponad 1500 osób. Obecnie fabryki produkują około trzech milionów układów i kolumn kierowniczych rocznie, w tym jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie układów kierowniczych na świecie, wspomagany elektrycznie – Single Pinion EPS. W Tychach działa także otwarte w 2016 roku Europejskie Centrum Techniczne firmy, w którym ponad 150 inżynierów Nexteer pracuje nad prototypowymi systemami sterowania pojazdów dla największych koncernów motoryzacyjnych na świecie.

ODCINEK 5.

Obecnie fabryki produkują około trzech milionów układów i kolumn kierowniczych rocznie, w tym jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie układów kierowniczych na świecie, wspomagany elektrycznie – Single Pinion EPS

- Produkowane w polskich zakładach Nexteer Automotive elektryczne układy kierownicze EPS, dystrybuowane są do największych fabryk samochodów na świecie, w tym zakładów zlokalizowanych w Polsce, we Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii czy Serbii – mówi Piotr Dembiński, menedżer ds. komunikacji w Nexteer Automotive.

Nexteer Automotive działa na terenie tyskiej podstrefy należącej do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – Dowodem na to, że nasi inwestorzy dobrze czują się w tyskiej podstrefie KSSE, są ich reinwestycje. Ponownie m.in. zainwestuje w Tychach kanadyjski Macro Molds z branży maszynowej. Firma planuje rozszerzenie swojej działalności i budowę nowej hali oraz zakup maszyn i urządzeń do produkcji form, tłoczników i wykrojników. Macro Molds zainwestuje ponad 14,5 mln złotych i zwiększy zatrudnienie o 25 osób – mówi Ewa Stachura-Pordzik, wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, kierująca tyską podstrefą KSSE.

PARTNER PROGRAMU

Katowicka SSE S.A. została powołana rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 czerwca 1996 roku. Utworzono ją w celu wsparcia i przyspieszenia procesów restrukturyzacyjnych oraz stworzenia nowych miejsc pracy w regionie. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych. Obecnie w KSSE działa ponad 300 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały około 31 mld złotych i stworzyły ponad 76.000 miejsc pracy. KSSE posiada w swej ofercie działki o łącznej powierzchni 2614ha w 40 gminach, z czego 900 ha jest wciąż dostępne dla inwestorów. 

Copyright (c) 2018 POLSKA PRESS GRUPA

Obserwuj nas