Inżynier procesu w firmie produkującej systemy napędów pasowych do silników

W 39. odcinku programu „Chcę u Ciebie pracować” odwiedziliśmy firmę Dayco w Tychach, która działa na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tym razem pokażemy, na czym polega praca inżyniera procesu w firmie produkującej osprzęt do przeniesienia napędu z silnika.

Dayco jest globalnym liderem w dziedzinie badań, projektowania, produkcji i dystrybucji systemów napędów pasowych do silników oraz usług posprzedażowych dla branży motoryzacyjnej, ciężarówek, sektora budowlanego, rolnego i zastosowań przemysłowych. Zakład Dayco w Polsce powstał w 2013 roku, dostarczając produkty dla wiodących marek i dając zatrudnienie ponad 300 pracownikom, w tym blisko 200 osobom pracującym na produkcji oraz blisko 100 osobom pracującym w działach wspomagających. – W erze ogromnego postępu technologicznego i cyfryzacji stanowisko inżyniera jest jednym z kluczowych w firmie – mówi Piotr Madejski, dyrektor zakładu Dayco Polska. - Aby sprostać tym wyzwaniom, staramy się zapewnić jak najlepsze warunki do ich rozwoju poprzez szkolenia zewnętrzne oraz wewnętrzne, które realizujemy wdrażając innowacyjne projekty w naszym zakładzie – dodaje

ODCINEK 39.

Dayco jest globalnym liderem w dziedzinie badań, projektowania, produkcji i dystrybucji systemów napędów pasowych do silników oraz usług posprzedażowych dla branży motoryzacyjnej, ciężarówek, sektora budowlanego, rolnego i zastosowań przemysłowych.

Do zadań inżyniera procesu, stanowiska przedstawionego w 39. odcinku programu, należy udział we wszystkich aspektach życia produktu w zakładzie, począwszy od kwotacji (dobór technologii i maszyn, kwotowanie maszyn i oprzyrządowania, określenie czasów cyklów), poprzez wdrożenie nowego produktu (zakup maszyn i oprzyrządowania, wdrożenie ich na produkcji oraz szkolenia pracowników), jak i rozwiązywania wszelkim problemów produkcyjnych do momentu zakończenia produkcji. Aby podjąć pracę na stanowisku inżyniera procesu, wymagane jest wyższe wykształcenie techniczne, znajomość rysunku technicznego, zdolność do analitycznego myślenia, jak i efektywnej komunikacji i umiejętność pracy w zespole. Wymagana jest także wiedza z procesów produkcyjnych oraz komunikatywna znajomość języka angielskiego ze względu na wielonarodowe środowisko pracy.

Dayco oprócz stałego wynagrodzenia oferuje swoim pracownikom elastyczny czas pracy, premie oraz dodatki. – Przyznajemy również różnego typu nagrody, począwszy od uznaniowych, za zrealizowane cele półroczne, czy też wynikające ze wdrożonych sugestii usprawnień pracy. Zapewniamy także szkolenia, dofinansowania kształcenia oraz kart MultiSport, karty przedpłacone, paczki Mikołajkowe dla dzieci, wczasy pod gruszą, ubezpieczenie grupowe, dodatek stażowy, dofinansowanie posiłków oraz maszyn vendingowych. Organizujemy wiele inicjatyw dla pracowników i ich rodzin, coroczny piknik rodzinny czy Spektakl Mikołajkowy – mówi Barbara Berek, Dyrektor Personalny w Dayco Polska.

PARTNER PROGRAMU

Katowicka SSE S.A. została powołana rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 czerwca 1996 roku. Utworzono ją w celu wsparcia i przyspieszenia procesów restrukturyzacyjnych oraz stworzenia nowych miejsc pracy w regionie. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych. Obecnie w KSSE działa ponad 300 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały około 31 mld złotych i stworzyły ponad 76.000 miejsc pracy. KSSE posiada w swej ofercie działki o łącznej powierzchni 2614ha w 40 gminach, z czego 900 ha jest wciąż dostępne dla inwestorów. 

Copyright (c) 2018 POLSKA PRESS GRUPA

Obserwuj nas