Operator maszyn – produkcja profili aluminiowych

W jedenastym odcinku programu „Chcę u Ciebie pracować” odwiedziliśmy firmę Mubea Atomotive Poland w Zimnej Wódce, która działa na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tym razem pokażemy jak wygląda praca operatora maszyn CNC.

Mubea to firma o światowym zasięgu, która jest dostawcą wyrobów dla branży motoryzacyjnej. Konstruuje, wytwarza i dystrybuuje innowacyjne komponenty samochodowe o lekkiej konstrukcji. W 2015 roku firma rozpoczęła działalność w Polsce. W kwietniu 2016 Mubea uruchomiła produkcję w fabrykach w Ujeździe. Obecnie wytwarzane są tam opaski zaciskowe z taśmy sprężynującej oraz sprężyny talerzowe i zaworowe, a od 2019 roku produkowane będą dodatkowo wały rurowe.

W 2018 roku zatrudnienie w firmie przekroczyło 450 osób. Obecnie firma poszukuje pracowników m.in. na takie stanowiska jak: pracownicy produkcji, operatorzy maszyn CNC, elektrycy, elektronicy, automatycy, ślusarze, mechatronicy, kontrolerzy jakości oraz inżynierowie procesu.

ODCINEK 11.

W 2015 roku firma rozpoczęła działalność w Polsce. Natomiast w kwietniu 2016 roku Mubea uruchomiła produkcję w fabrykach w Ujeździe

Mubea działa na terenie gliwickiej podstrefy należącej do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. - Staramy się wspierać inwestorów w poszukiwaniu pracowników Bierzemy udział m. in. w projekcie „Kariera i Kompetencje - zwiększenie dopasowania systemu kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy w oparciu o Sieć K2 w subregionie centralnym województwa śląskiego”, dzięki któremu uczniowie docierają także do naszych strefowych firm, zapoznają się z ich specyfiką, a firmy mają możliwość pozyskania pracowników, odpowiednio przeszkolonych w środowisku przedsiębiorcy i posiadających kwalifikacje wystarczające do rozpoczęcia kariery zawodowej bezpośrednio po zakończeniu edukacji – mówi Jacek Bialik, wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, kierujący podstrefą gliwicką KSSE.

PARTNER PROGRAMU

Katowicka SSE S.A. została powołana rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 czerwca 1996 roku. Utworzono ją w celu wsparcia i przyspieszenia procesów restrukturyzacyjnych oraz stworzenia nowych miejsc pracy w regionie. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych. Obecnie w KSSE działa ponad 300 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały około 31 mld złotych i stworzyły ponad 76.000 miejsc pracy. KSSE posiada w swej ofercie działki o łącznej powierzchni 2614ha w 40 gminach, z czego 900 ha jest wciąż dostępne dla inwestorów. 

Copyright (c) 2018 POLSKA PRESS GRUPA

Obserwuj nas