Operator maszyn – produkcja profili aluminiowych

Mubea w Zimnej Wódce, firma mieszcząca się na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, zajmuje się produkcją komponentów samochodowych o lekkiej konstrukcji. Obecnie firma poszukuje pracowników produkcji, operatorów maszyn CNC, elektryków, elektroników, automatyków, ślusarzy, mechatroników, kontrolerów jakości oraz inżynierów procesu.

Mubea to firma o światowym zasięgu, która jest dostawcą wyrobów dla branży motoryzacyjnej. Jej pracownicy zajmują się konstrukcją, wytwarzaniem oraz dystrybucją innowacyjnych komponentów samochodowych o lekkiej konstrukcji. Należy do czołowych producentów branży w Europie, Stanach Zjednoczonych, Azji i Ameryce Południowej.

W 2015 roku firma rozpoczęła działalność w Polsce. Natomiast w kwietniu 2016 roku Mubea uruchomiła produkcję w fabrykach w Ujeździe. Obecnie są tam wytwarzane opaski zaciskowe z taśmy sprężynującej oraz sprężyny talerzowe i zaworowe. W 2019 roku w zakładzie ma się rozpocząć także produkcja wałów rurowych.

ODCINEK 11.

W 2015 roku firma rozpoczęła działalność w Polsce. Natomiast w kwietniu 2016 roku Mubea uruchomiła produkcję w fabrykach w Ujeździe

W 2018 roku zatrudnienie w zakładzie przekroczyło 450 osób. Obecnie firma poszukuje pracowników m.in.na takie stanowiska jak: pracownik produkcji, operator maszyn CNC, elektryk, elektronik, automatyk, ślusarz, mechatronik, kontroler jakości oraz inżynier procesu.

Mubea oferuje swoim pracownikom stabilne zatrudnienie, ponieważ pierwsza umowa podpisywana jest na rok. – Wdrożono system premiowy, a pracownicy mogą liczyć na premie świąteczne, lekcje języka angielskiego lub niemieckiego. Mogą także korzystać z transportu Mubea i przyjechać do pracy z Kędzierzyna-Koźla, Strzelec Opolskich, Zawadzkiego, Zdziszowic, Pyskowic i Toszka – mówi Jerzy Staliś, kierownik kształcenia zawodowego w Mubea Automotive Poland.

W 2018 roku w zakładzie produkcyjnym została uruchomiona stołówka, a pracownicy mogą liczyć na dofinansowanie przez pracodawcę posiłków.

- Dla firmy Mubea budowanie dobrych relacji ze szkołami zawodowymi, a w konsekwencji aktywny udział w kształceniu młodych ludzi, jest nieodłącznym elementem polityki personalnej – podkreśla Jerzy Staliś, kierownik kształcenia zawodowego w Mubea Automotive Poland. – Wspólnie ze szkołami zawodowymi w Strzelcach Opolskich i Kędzierzynie-Koźlu Mubea rozwija kształcenie w klasach o profilach technicznych. Celem współpracy jest podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia w takich zawodach jak: technik mechatronik, technik mechanik, technik elektronik, elektryk, ślusarz oraz operator obrabiarek skrawających. Uczniowie mogą odbywać praktyki zawodowe oraz staże. Mubea organizuje spotkania już z uczniami gimnazjum, aby młodzi ludzie będący u progu podejmowania decyzji o przyszłości, otrzymali wiedzę o tym jakie możliwości rozwoju zapewnia firma. Oferujemy również program stypendialny dla uczniów, praktykantów i stażystów, którzy wykazują się zaangażowaniem w pracy i nauce. Gwarantuje on zatrudnienie po zakończeniu nauki – tłumaczy Jerzy Staliś.

PARTNER PROGRAMU

Katowicka SSE S.A. została powołana rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 czerwca 1996 roku. Utworzono ją w celu wsparcia i przyspieszenia procesów restrukturyzacyjnych oraz stworzenia nowych miejsc pracy w regionie. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych. Obecnie w KSSE działa ponad 300 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały około 31 mld złotych i stworzyły ponad 76.000 miejsc pracy. KSSE posiada w swej ofercie działki o łącznej powierzchni 2614ha w 40 gminach, z czego 900 ha jest wciąż dostępne dla inwestorów. 

Copyright (c) 2018 POLSKA PRESS GRUPA

Obserwuj nas