Automatyk linii produkcyjnej – drewniane elementy klejone

W 31. odcinku programu „Chcę u Ciebie pracować” odwiedziliśmy firmę Sigro II w Dąbrowie Górniczej, która działa na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tym razem pokażemy, jak wygląda praca automatyka linii produkcyjnej w firmie produkującej drewniane elementy klejone.  

Firma Sigro została zarejestrowana w 1991 roku w Katowicach, początkowo prowadząc działalność handlową związaną z przetworzonym drewnem. W 2007 roku z powodu działalności w KSSE została założona firma Sigro II, która w październiku 2010 roku w Dąbrowie Górniczej rozpoczęła produkcję drewnianych elementów klejonych. Obecnie firma zatrudnia ponad 80 osób, a jej produkty trafiają do państw w całej Europie oraz w Chinach.

Osoby chcące podjąć pracę jako automatyk linii produkcyjnej, stanowisku przedstawionym w 31. odcinku programu, powinny mieć wykształcenie minimum średnie techniczne (mile widziane wyższe). Pracownicy muszą także dobrze znać język angielski, aby w swobodny sposób komunikować się telefonicznie oraz mailowo z technikami producenta linii produkcyjnych m.in. z Danii, Austrii, Niemiec orz Włoch). Dodatkowo wymagana jest umiejętność pracy w zespole oraz zarządzania kilkuosobową grupą ludzi. Automatycy linii produkcyjnej w Sigro II powinni być również gotowi do wyjazdu na zagraniczne szkolenia.  

ODCINEK 31.

Firma Sigro została zarejestrowana w 1991 roku w Katowicach, początkowo prowadząc działalność handlową związaną z przetworzonym drewnem.

Dąbrowski zakład produkcyjny poszukuje także pracowników na stanowiska: pracownik obróbki drewna, operator maszyn do obróbki drewna, mechanik maszyn w dziale utrzymania ruchu oraz operator wózka widłowego.  

PARTNER PROGRAMU

Katowicka SSE S.A. została powołana rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 czerwca 1996 roku. Utworzono ją w celu wsparcia i przyspieszenia procesów restrukturyzacyjnych oraz stworzenia nowych miejsc pracy w regionie. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych. Obecnie w KSSE działa ponad 300 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały około 31 mld złotych i stworzyły ponad 76.000 miejsc pracy. KSSE posiada w swej ofercie działki o łącznej powierzchni 2614ha w 40 gminach, z czego 900 ha jest wciąż dostępne dla inwestorów. 

Copyright (c) 2018 POLSKA PRESS GRUPA

Obserwuj nas