Inżynier serwisu – produkcja systemów azotowania gazowego 

W 30. odcinku programu „Chcę u Ciebie pracować” odwiedziliśmy firmę Nitrex Metal w Sosnowcu, która działa na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tym razem pokażemy, jak wygląda praca inżyniera serwisu w firmie produkującej systemy azotowania gazowego.  

Nitrex Metal w Sosnowcu produkuje unikalne w świecie systemy do obróbki cieplnej metalu (azotowanie) z kontrolą rezultatów metalurgicznych polegających na ciągłej regulacji potencjału azotowania. Taka metoda powoduje powtarzalność wyników oraz jednorodność uzyskanej warstwy azotowanej na powierzchni detalu, który został poddany obróbce cieplno-chemicznej.

Systemy produkowane w Sosnowcu mają zastosowanie m.in. w branży lotniczej, motoryzacyjnej, budowlanej oraz medycznej. Firma za każdym razem dopasowuje systemy do indywidualnych potrzeb klienta. Odpowiedzialną za to osobą jest lider projektu, czyli inżynier serwisu.  

ODCINEK 30.

Nitrex Metal w Sosnowcu produkuje unikalne w świecie systemy do obróbki cieplnej metalu (azotowanie) z kontrolą rezultatów metalurgicznych polegających na ciągłej regulacji potencjału azotowania.

Do jego zadań należy m.in.: stworzenie nowego projektu dla danego klienta, prowadzenie dokumentacji technicznej projektu i jej aktualizacja, ocena postępów produkcji sprzętu, jego integracja, następnie testowanie, próby odbiorcze oraz rozruch danego systemu u klienta. To także szkolenie personelu klienta w zakresie technologii, konserwacji i eksploatacji systemu.

Osoby chcące podjąć pracę na tym stanowisku powinny posiadać wykształcenie wyższe techniczne, najlepiej w dziedzinie automatyki lub elektroniki. Dodatkowo inżynierowie serwisu, ze względu na częste podróże służbowe, muszą znać język angielski.  

PARTNER PROGRAMU

Katowicka SSE S.A. została powołana rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 czerwca 1996 roku. Utworzono ją w celu wsparcia i przyspieszenia procesów restrukturyzacyjnych oraz stworzenia nowych miejsc pracy w regionie. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych. Obecnie w KSSE działa ponad 300 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały około 31 mld złotych i stworzyły ponad 76.000 miejsc pracy. KSSE posiada w swej ofercie działki o łącznej powierzchni 2614ha w 40 gminach, z czego 900 ha jest wciąż dostępne dla inwestorów. 

Copyright (c) 2018 POLSKA PRESS GRUPA

Obserwuj nas