Czym zajmuje się
inżynier sprzedaży?

W ósmym odcinku programu „Chcę u Ciebie pracować” odwiedziliśmy firmę Szczęśniak Pojazdy Specjalne w Bielsku-Białej, która działa na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tym razem pokażemy jak wygląda praca inżyniera sprzedaży w firmie produkującej m.in. samochody dla straży pożarnej.

Firma Szczęśniak Pojazdy Specjalne powstała w 1992 roku i jest jednym z czołowych producentów pojazdów specjalnych dla straży pożarnej, policji, wojska oraz służb cywilnych. Zakład produkcyjny w Bielsku-Białej umożliwia wykonanie co najmniej 150 pojazdów rocznie dla odbiorców krajowych i zagranicznych.

- Zachowując swój charakter firmy rodzinnej spółka Szczęśniak Pojazdy Specjalne zatrudnia ponad 130 wykwalifikowanych pracowników, którzy aktywnie uczestniczą w konstruowaniu, wykonaniu i serwisowaniu pojazdów – podkreśla Agnieszka Haslette, kierownik Działu Eksportu w firmie Szczęśniak Pojazdy Specjalne.

ODCINEK 8.

Firma Szczęśniak Pojazdy Specjalne powstała w 1992 roku i jest jednym z czołowych producentów pojazdów specjalnych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Obecnie firma poszukuje pracowników na stanowisko inżyniera sprzedaży, które łączy ze sobą trzy zawodowe aspekty – techniczny, konstrukcyjny i szkoleniowy.

Firma Szczęśniak Pojazdy Specjalne w Bielsku-Białej działa na terenie jastrzębsko-żorskiej podstrefy należącej do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – Podstrefa jastrzębsko-żorska KSSE z sukcesami realizuje swoje zadania na wielu polach aktywności. Do najistotniejszych aspektów możemy zaliczyć przede wszystkim zainicjowanie współpracy szkół z pracodawcami w zakresie kształcenia zawodowego. Naszym celem jest stworzenie skutecznego systemu zmierzającego do podniesienia jakości kształcenia zawodowego i dostosowania go do potrzeb na rynku pracy oraz ułatwienie przechodzenia z etapu kształcenia do etapu zatrudnienia – podkreśla Andrzej Zabiegliński, wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, kierujący podstrefą jastrzębsko-żorską KSSE.

PARTNER PROGRAMU

Katowicka SSE S.A. została powołana rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 czerwca 1996 roku. Utworzono ją w celu wsparcia i przyspieszenia procesów restrukturyzacyjnych oraz stworzenia nowych miejsc pracy w regionie. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych. Obecnie w KSSE działa ponad 300 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały około 31 mld złotych i stworzyły ponad 76.000 miejsc pracy. KSSE posiada w swej ofercie działki o łącznej powierzchni 2614ha w 40 gminach, z czego 900 ha jest wciąż dostępne dla inwestorów. 

Copyright (c) 2018 POLSKA PRESS GRUPA

Obserwuj nas