Technik utrzymania form. 

Jak wygląda jego praca?

W pierwszym odcinku programu „Chcę u Ciebie pracować” odwiedziliśmy Fabrykę Plastików Gliwice, która mieści się na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W gliwickiej fabryce przedstawimy jak wygląda praca na stanowisku technika utrzymania form.

Fabryka Plastików Gliwice zajmuje się produkcją wyrobów z tworzyw sztucznych. Ponad 95 proc. sprzedawanych elementów trafia do przemysłu samochodowego. W gliwickim oddziale firmy zatrudnionych jest łącznie ok. 290 osób. Obecnie Fabryka Plastików Gliwice poszukuje m.in. techników utrzymania ruchu i techników utrzymania form.

- W naszej firmie produkujemy głównie części dla branży motoryzacyjnej. To mogą być małe części, jak podkładki suwaków w klamkach, do rzeczy całkiem dużych jak np. wsporniki chłodnic – mówi Łukasz Winkler, kierownik procesu w Fabryce Plastików Gliwice. – Technik utrzymania form zajmuje się, jak sama nazwa wskazuje, utrzymaniem form w dobrej kondycji. Podstawą jest obórka w stali, spawanie i elektryka. Reszty można się nauczyć. Najważniejsze jest to, kiedy człowiek chce pracować i czerpie z tego satysfakcję – dodaje. 

ODCINEK 1.

Od techników utrzymania form oczekiwane jest takie same wykształcenie. Natomiast osoba zatrudniona na takim stanowisku powinna znać układy pneumatyczne i hydrauliczne urządzeń, obsługiwać tokarki, frezarki i szlifierki, a także spawać, czy obsługiwać elektrodrążarki.

Fabryka Plastików Gliwice działa na terenie gliwickiej podstrefy należącej do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. - W ciągu ostatniego roku Podstrefa Gliwicka KSSE bardzo intensywnie się rozwijała i cieszyła dużym zainteresowaniem przedsiębiorców. Pozyskane w 2017 i w pierwszej połowie 2018 roku w Podstrefie Gliwickiej KSSE inwestycje to blisko 1,5 tys. nowych miejsc pracy i utrzymanie około 5 tys. już istniejących – podkreśla wiceprezes Jacek Bialik, kierujący gliwicką podstrefą KSSE.

PARTNER PROGRAMU

Katowicka SSE S.A. została powołana rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 czerwca 1996 roku. Utworzono ją w celu wsparcia i przyspieszenia procesów restrukturyzacyjnych oraz stworzenia nowych miejsc pracy w regionie. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych. Obecnie w KSSE działa ponad 300 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały około 31 mld złotych i stworzyły ponad 76.000 miejsc pracy. KSSE posiada w swej ofercie działki o łącznej powierzchni 2614ha w 40 gminach, z czego 900 ha jest wciąż dostępne dla inwestorów. 

Copyright (c) 2018 POLSKA PRESS GRUPA

Obserwuj nas