Inżynier badań i rozwoju – przetwórstwo tworzyw sztucznych

W 32. odcinku programu „Chcę u Ciebie pracować” odwiedziliśmy firmę MDM NT w Bielsku-Białej, która działa na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tym razem pokażemy, jak wygląda praca inżyniera badań i rozwoju w firmie zajmującej się przetwórstwem tworzyw sztucznych.

Firma MDM NT z siedzibą w Bielsku-Białej działa na rynku od 1995 roku i obecnie jest wiodącym producentem akcesoriów dachowych w Polsce. W jej skład wchodzą zakłady produkcyjne w Cieszynie, Bielsku-Białej, Wojciechowie oraz w Bażanowicach. W bielskim zakładzie wytwarzane są nowoczesne membrany dachowe, folie paroizolacyjne, mikroporowaty film dyfuzyjny, monolityczny film TPU oraz akcesoria dachowe.

Bielski zakład posiada jednostkę badawczo-rozwojową, która odpowiedzialna jest za kreowanie nowych produktów oraz udoskonalanie produktów już istniejących. To właśnie w tym miejscu pracuje inżynier badań i rozwoju, stanowisko przedstawione w 32. odcinku programu. – Praca działu R&D polega na tworzeniu koncepcji nowych wyrobów, określanie ich składu oraz dobraniu odpowiednich surowców pod ich produkcję – mówi Justyna Matyka, inżynier R&D w MDM NT. – Ponadto zadaniem działu jest przeprowadzanie testów produkcyjnych mających na celu optymalizację procesu produkcyjnego oraz dostarczanie serii testowej produktu. Testowe serie poddawane są badaniom, aby sprawdzić, czy kreowany produkt spełnia wszystkie oczekiwania klienta. Pracownicy działu nieustannie poszukują nowych pomysłów na rozwój produktów, biorą czynny udział w targach oraz śledzą nowe trendy w branży – tłumaczy Justyna Matyka.

ODCINEK 31.

Firma Sigro została zarejestrowana w 1991 roku w Katowicach, początkowo prowadząc działalność handlową związaną z przetworzonym drewnem.

Osoby chcące podjąć pracę na stanowisku inżyniera badań i rozwoju powinny mieć wykształcenie wyższe techniczne, a także być kreatywnym i gotowym do podejmowania nowych wyzwań. Bielska firma poszukuje również osób na następujące stanowiska: inżynier rozwoju, laborant, operator form wtryskowych oraz manager produktu. MDM NT w Bielsku-Białej swoim pracownikom, oprócz stałego wynagrodzenia, oferuje wczasy pracownicze w „Przystani Wygonin”, paczki świąteczne dla dzieci, grupowe ubezpieczenie na życie oraz pakiety sportowo-rekreacyjne.

PARTNER PROGRAMU

Katowicka SSE S.A. została powołana rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 czerwca 1996 roku. Utworzono ją w celu wsparcia i przyspieszenia procesów restrukturyzacyjnych oraz stworzenia nowych miejsc pracy w regionie. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych. Obecnie w KSSE działa ponad 300 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały około 31 mld złotych i stworzyły ponad 76.000 miejsc pracy. KSSE posiada w swej ofercie działki o łącznej powierzchni 2614ha w 40 gminach, z czego 900 ha jest wciąż dostępne dla inwestorów. 

Copyright (c) 2018 POLSKA PRESS GRUPA

Obserwuj nas