Inżynier jakości – suszarki bębnowe
do ubrań

W 21. odcinku programu „Chcę u Ciebie pracować” odwiedziliśmy firmę Electrolux w Siewierzu, która działa na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tym razem pokażemy, jak wygląda praca inżyniera jakości w zakładzie produkującym suszarki bębnowe do ubrań.

- Historia firmy Electrolux w Polsce rozpoczęła się w 1992 roku, kiedy uruchomiono w Warszawie pierwsze biuro handlowe – mówi Gabriel Oliveira, dyrektor fabryki Electrolux w Siewierzu. - Położenie geograficzne w środku Europy, silne zaplecze kadry inżynierskiej, dobry poziom kwalifikacji pracowników produkcyjnych, stale ulepszana infrastruktura i zaangażowanie władz lokalnych sprawiły, że spośród wielu, ubiegających się o inwestycje lokalizacji, Electrolux wybrał nasz kraj, by tu stworzyć swoje nowoczesne fabryki – w Siewierzu, Żarowie, Oławie, Świdnicy i Zabrzu – dodaje Gabriel Oliveira.

Do zadań specjalisty jakościowego procesów wewnętrznych, stanowiska przedstawionego w 21. odcinku, należy m.in. nadzór nad jakością komponentów, definiowanie wspólnie z zespołem wymagań jakościowych dla komponentów, utrzymanie ciągłości procesu montażu i procesu technologicznego, a także nadzór nad kluczowymi wskaźnikami (KPI) i działaniami doskonalącymi kluczowe wskaźniki.

Osoba chcąca podjęć pracę na tym stanowisku powinna posiadać wykształcenie wyższe techniczne oraz komunikować się w języku angielskim. – Oczekujemy także umiejętności posługiwania się podstawowymi narzędziami pomiarowymi, umiejętności czytania rysunku technicznego, a także dobrej znajomości pakietu MS Office – mówi Agnieszka Lewanda, HR Business Partner w siewierskim oddziale firmy Electrolux. - Zależy nam, aby kandydata cechowała precyzja i rzetelność oraz wysoko rozwinięte zdolności organizacyjne. Mile widziane będzie doświadczenie w pracy w dziale kontroli jakości, a także znajomość właściwości materiałów, w szczególności metali i wszelakich typów tworzyw sztucznych – dodaje Agnieszka Lewanda.

ODCINEK 21.

– Nasi pracownicy korzystają z dofinansowania posiłków serwowanych w naszej zakładowej stołówce oraz dofinansowania przewozów pracowniczych. Dodatkowymi benefitami są świadczenia z Funduszu Socjalnego i możliwość zakupu sprzętu Electrolux w atrakcyjnych cenach w ramach tzw. sprzedaży pracowniczej.

Siewierski zakład firmy Electrolux oferuje swoim pracownikom tzw. „koszyk benefitów”, w którym znajdują się do wyboru: karta gastronomiczna, karta rekreacyjno-kulturowa, karta AGD lub karta medyczna LUXMED. Osoby zatrudnione mają także możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego oraz Pracowniczego Programu Emerytalnego. – Nasi pracownicy korzystają z dofinansowania posiłków serwowanych w naszej zakładowej stołówce oraz dofinansowania przewozów pracowniczych. Dodatkowymi benefitami są świadczenia z Funduszu Socjalnego i możliwość zakupu sprzętu Electrolux w atrakcyjnych cenach w ramach tzw. sprzedaży pracowniczej. Oferujemy także atrakcyjny system premiowania oraz udział w programie sugestii pracowniczych – tłumaczy Agnieszka Lewanda.

Do oddziału firmy Electrolux w Siewierzu poszukiwani są również operatorzy wózków widłowych, pracownicy magazynu, operatorzy pras oraz operatorzy maszyn w obszarze linii bębnów. W przypadku dwóch ostatnich stanowisk mile widziane są osoby z doświadczeniem w pracy przy obsłudze maszyn i wykształceniu średnim lub zawodowym technicznym.

PARTNER PROGRAMU

Katowicka SSE S.A. została powołana rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 czerwca 1996 roku. Utworzono ją w celu wsparcia i przyspieszenia procesów restrukturyzacyjnych oraz stworzenia nowych miejsc pracy w regionie. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych. Obecnie w KSSE działa ponad 300 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały około 31 mld złotych i stworzyły ponad 76.000 miejsc pracy. KSSE posiada w swej ofercie działki o łącznej powierzchni 2614ha w 40 gminach, z czego 900 ha jest wciąż dostępne dla inwestorów. 

Copyright (c) 2018 POLSKA PRESS GRUPA

Obserwuj nas