Konstruktor opakowań - produkcja opakowań z tektury falistej

W 29. odcinku programu "Chcę u Ciebie pracować" odwiedziliśmy firmę Dunapack Eurobox w Lublińcu, która działa na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tym razem pokażemy, jak wygląda praca konstruktora opakowań w firmie produkującej opakowania z tektury falistej.

Dunapack Eurobox Polska jest wiodącym producentem opakowań z tektury falistej. Firma wchodzi w skład dywizji Dunapack Packaging, będącej częścią Prinzhorn Holding, największego branżowego producenta papieru, tektury falistej i opakowań w Europie Środkowej. Firma w Polsce istnieje od 1998 roku, a zespół liczy ponad 500 pracowników.

W lublinieckiej fabryce produkowana jest tektura falista oraz opakowania z tektury falistej - zarówno ekspozycyjne, które znajdują się na półkach sklepowych, jak i zbiorcze, w których produkty klientów przechowywane są np. w magazynie.

Kluczowym zadaniem konstruktora opakowań, stanowiska przedstawionego w 29. odcinku, należy jest przygotowanie koncepcji w programie projektowym, dopasowanie konstrukcji do możliwości produkcyjnych zakładu oraz nadzór nad próbną produkcją nowej konstrukcji, czyli wdrożeniem projektu w życie. Aby zostać konstruktorem opakowań należy mieć doświadczenie w obsłudze programu typu CAD, charakteryzować się analitycznym myśleniem, wyobraźnią przestrzenną, ale też kreatywnością i umiejętnością efektywnej pracy w zespole.

ODCINEK 29.

Firma wchodzi w skład dywizji Dunapack Packaging, będącej częścią Prinzhorn Holding, największego branżowego producenta papieru, tektury falistej i opakowań w Europie Środkowej.

- Staramy się razem z pracownikami tworzyć dobre miejsce pracy. Ich sukcesy przekładają się na sukces całej firmy, dlatego staramy się zapewniać stabilne zatrudnienie, które będzie zachęcać pracowników do długofalowego wiązania z nami ich drogi zawodowej – mówi Katarzyna Kozioł, HR Specialist w Eurobox Polska. - Zapewniamy m.in. prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie, dodatkowe dni urlopu oraz świadczenia w ramach „Programu Firma Przyjazna Rodzinie” obejmujące m.in. tzw. „Godziny dla rodziny”, dodatkowe urlopy dla matek, wyprawki pierwszoklasisty czy tzw. bonusy dla 18-latków „Start w dorosłość”. Benefity te są podkreśleniem, że dostrzegamy i rozumiemy potrzeby naszych pracowników również w sferze pozazawodowej – dodaje Katarzyna Kozioł.

Poza osobami na stanowisko konstruktora lubliniecki zakład zatrudni również kadrę techniczną (głównie o profilu: papiernictwo/poligrafia, mechanika, automatyka, elektromechanika itp.), jak i specjalistów innych dziedzin realizujących swoje zadania w działach wspierających, tj. finanse, administracja, czy dział obsługi klienta.

PARTNER PROGRAMU

Katowicka SSE S.A. została powołana rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 czerwca 1996 roku. Utworzono ją w celu wsparcia i przyspieszenia procesów restrukturyzacyjnych oraz stworzenia nowych miejsc pracy w regionie. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych. Obecnie w KSSE działa ponad 300 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały około 31 mld złotych i stworzyły ponad 76.000 miejsc pracy. KSSE posiada w swej ofercie działki o łącznej powierzchni 2614ha w 40 gminach, z czego 900 ha jest wciąż dostępne dla inwestorów. 

Copyright (c) 2018 POLSKA PRESS GRUPA

Obserwuj nas