PROJEKT SPECJALNY

KATOWICKIEJ SPECJALNEJ
STEFY EKONOMICZNEJ

Chcę u Ciebie pracować. Projekt specjalny we współpracy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną

Czy zastanawialiście się jak wygląda praca w firmach działających w naszym regionie? Czym się zajmują, co produkują i jakich posiadają specjalistów? Przez ostatnie tygodnie, we współpracy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A. (KSSE), mieliśmy okazję zajrzeć do 20 firm działających w naszym regionie. Teraz przedstawimy różnorodne stanowiska pracy z myślą o kształceniu zawodowym i zatrudnieniu kolejnych specjalistów w przedsiębiorstwach działających na terenie KSSE.

- Od ponad dwóch dekad wspólnie z inwestorami tworzymy jak najlepsze warunki dla rozwoju przedsiębiorczości w regionie. Efekty, które wspólnie osiągamy udowadniają, że biznes jest zainteresowany aktywną współpracą z KSSE – mówi dr Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – Pierwsze półrocze 2018 roku należy do firm z branży motoryzacyjnej i metalowej, ale inwestycje na terenie KSSE zrealizują też przedsiębiorcy z sektora elektrycznego i elektronicznego, a także budowlanego, tworzyw sztucznych, spożywczego, AGD oraz logistyki – dodaje dr Janusz Michałek.

ODCINEK 1

Przez ostatnie tygodnie, we współpracy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A. (KSSE), mieliśmy okazję zajrzeć do 20 firm działających w naszym regionie.

Tylko w pierwszym półroczu 2018 roku Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna pozyskała już 33 inwestycje warte ponad 1,5 mld zł. Dzięki nim pracę w regionie znajdzie co najmniej 1147 osób, a firmy te utrzymają dotychczasowe zatrudnienie na poziomie ponad 13 tys. pracowników.

- KSSE od wielu lat podejmuje inicjatywy, w których tworzy pomost pomiędzy nauką a biznesem. Projekt „Chcę u Ciebie pracować” jest dla nas niezwykle ważny – mówi prof. nadzw. dr hab. Barbara Piontek, zastępca prezesa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – Mamy świadomość, że dostępność do kadr i ich kwalifikacje będą decydowały na jakim poziomie będzie rozwijał się nasz region. Realizując ten projekt chcemy pokazać młodym ludziom i ich rodzicom środowisko pracy. Młody człowiek bardzo często żyje wyobrażeniami o swojej pracy i nierzadko zdarza się, że klasyczne i techniczne zawody są kojarzone ze starym i brudnym wizerunkiem. My chcemy pokazać jak wygląda dzisiaj nowoczesne środowisko pracy. Poza tym chcemy stworzyć warunki, w których będzie można „przymierzyć” swój zawód – tłumaczy wiceszefowa KSSE.

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych. Obecnie w KSSE działa ponad 300 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały około 31 mld złotych i stworzyły ponad 76 tysięcy miejsc pracy. KSSE to, według Financial Times, w ostatnich trzech latach, najlepsza strefa ekonomiczna w Europie. Inwestowanie w KSSE umożliwia korzystanie z pomocy publicznej w formie zwolnień w podatku dochodowym CIT, w wysokości od 25 do 55 procent poniesionych nakładów inwestycyjnych lub 2-letnich kosztów pracy nowo zatrudnionych pracowników. 

PARTNER PROGRAMU

Katowicka SSE S.A. została powołana rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 czerwca 1996 roku. Utworzono ją w celu wsparcia i przyspieszenia procesów restrukturyzacyjnych oraz stworzenia nowych miejsc pracy w regionie. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych. Obecnie w KSSE działa ponad 300 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały około 31 mld złotych i stworzyły ponad 76.000 miejsc pracy. KSSE posiada w swej ofercie działki o łącznej powierzchni 2614ha w 40 gminach, z czego 900 ha jest wciąż dostępne dla inwestorów. 

Copyright (c) 2018 POLSKA PRESS GRUPA

Obserwuj nas