Operator maszyn – produkcja części układów wydechowych

W dwunastym odcinku programu „Chcę u Ciebie pracować” odwiedziliśmy firmę Tru-Flex w Zimnej Wódce, która działa na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tym razem pokażemy jak wygląda praca operatora maszyn, przy produkcji części układów wydechowych do samochodów ciężarowych.

Firma Tru-Flex LLC z siedzibą w Indianapolis działa od 1962 roku. W Polsce, w związku z rozszerzeniem swojej działalności w Europie, swój zakład produkcyjny otworzyła w 2015 roku w miejscowości Zimna Wódka w gminie Ujazd. Głównym przedmiotem działalności firmy jest projektowanie i wytwarzanie elastycznych, metalowych przewodów znajdujących zastosowanie w układach wydechowych w pojazdach transportu ciężkiego, czyli ciężarówkach, autobusach, czy pojazdach off-roadowych.

Obecnie w firmie zatrudnionych jest 70 osób. W związku z rozwojem firmy Tru-Flex poszukuje pracowników na stanowisko operatora maszyn oraz technologa produkcji. – W odniesieniu do kandydatów na operatorów maszyn nie mamy szczególnych wymagań dotyczących doświadczenia zawodowego czy posiadanego wykształcenia. Z uwagi na specyfikę produkcji wszyscy nasi operatorzy szkoleni są od podstaw, dlatego w trakcie rekrutacji szukamy osób z pozytywnym nastawieniem do pracy. Niezwykle ważnym jest dla nas chęć rozwoju i podnoszenia kwalifikacji oraz zaangażowanie i umiejętność pracy w grupie. – mówi Gabriela Starczewska-Burtny z firmy Tru-Flex. – Z kolei inżynieria produkcji jest dziedziną wymagającą interdyscyplinarnej wiedzy. Stanowisko inżyniera produkcji wymaga umiejętności rozumienia i rozwiązywania problemów technicznych, zainteresowania inżynierią i rozwijania wiedzy w wielu jej dziedzinach. To praca dla osoby samodzielnej, lubiącej wyzwania, kreatywnej, stale poszukującej innowacji i możliwości wprowadzenia ulepszeń – dodaje Gabriela Starczewska-Burtny.

ODCINEK 12.

Firma Tru-Flex LLC z siedzibą w Indianapolis działa od 1962 roku. Zakład produkcyjny w Polsce, ze względu z rozszerzanie swojej działalności w Europie, działa w Zimnej Wódce od 2015 roku.

Tru-Flex działa na terenie gliwickiej podstrefy należącej do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. - Staramy się wspierać inwestorów w poszukiwaniu pracowników Bierzemy udział m. in. w projekcie „Kariera i Kompetencje - zwiększenie dopasowania systemu kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy w oparciu o Sieć K2 w subregionie centralnym województwa śląskiego”, dzięki któremu uczniowie docierają także do naszych strefowych firm, zapoznają się z ich specyfiką, a firmy mają możliwość pozyskania pracowników, odpowiednio przeszkolonych w środowisku przedsiębiorcy i posiadających kwalifikacje wystarczające do rozpoczęcia kariery zawodowej bezpośrednio po zakończeniu edukacji – mówi Jacek Bialik, wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, kierujący podstrefą gliwicką KSSE.

PARTNER PROGRAMU

Katowicka SSE S.A. została powołana rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 czerwca 1996 roku. Utworzono ją w celu wsparcia i przyspieszenia procesów restrukturyzacyjnych oraz stworzenia nowych miejsc pracy w regionie. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych. Obecnie w KSSE działa ponad 300 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały około 31 mld złotych i stworzyły ponad 76.000 miejsc pracy. KSSE posiada w swej ofercie działki o łącznej powierzchni 2614ha w 40 gminach, z czego 900 ha jest wciąż dostępne dla inwestorów. 

Copyright (c) 2018 POLSKA PRESS GRUPA

Obserwuj nas