Pakowacz włókniny puszystej – czym się zajmuje?

Pureko w Myszkowie, firma mieszcząca się na terenie Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, zajmuje się produkcją pianki poliuretanowej i włókniny puszystej, wykorzystywanych w przemyśle meblarskim. Obecnie firma poszukuje pracowników produkcyjno-magazynowych, pakowaczy na linii produkcji włókniny oraz operatorów do cięcia pianki poliuretanowej.

Firma Pureko powstała w 2009 roku w Myszkowie. Zajmuje się produkcją pianki poliuretanowej oraz włókniny puszystej. – Podstawowym produktem Pureko jest pianka poliuretanowa typu T, znajdująca zastosowanie w przemyśle meblarskim do produkcji mebli tapicerowanych, jak również jako materiał wypełniający i zabezpieczający opakowania. Zastosowanie pianek poliuretanowych wykorzystywane jest również w drobnych rzeczach codziennego użytku oraz jako materiał tapicerowany branży automotive. Dla wielu odbiorców spółki produkt oferowany jest traktowany jako podstawowy surowiec produkcyjny – mówi Karolina Pawęzka z firmy Pureko.

Pianki poliuretanowe produkowane w Polsce sprzedawane są w większości na rynkach lokalnych. Produkcja prowadzona jest zwykle blisko potencjalnych odbiorców, którzy korzystają prawie wyłącznie z krajowych zasobów tego produktu. Od roku 2018 firma rozpoczęła produkcję włókniny puszystej.

W Pureko zatrudnionych jest ok. 100 osób. Firma obecnie poszukuje pracowników produkcyjno-magazynowych, pakowaczy na linii produkcji włókniny oraz operatorów do cięcia pianki poliuretanowej. W zakładzie produkcyjnym pracę ma znaleźć 20 kolejnych osób.

ODCINEK 9.

Dla wielu odbiorców spółki produkt oferowany jest traktowany jako podstawowy surowiec produkcyjny – mówi Karolina Pawęzka z firmy Pureko.

Pracownicy Pureko mogą liczyć m.in. na: grupowe ubezpieczenie na życie, pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja), bony świąteczne i paczki dla dzieci.

W ramach dalszego udoskonalenia swojej działalności Pureko planuje nowe przedsięwzięcie mające na celu wzrost wydajności oraz efektywności procesów przetwórstwa pianki i ograniczenie ilości ścinek pozostających po cięciu poprzez zoptymalizowanie rozkroju bloków. Projekt inwestycyjny zakłada zakup maszyn dla wydziału krajalni pianki poliuretanowej oraz wyposażenie laboratorium dla wydziału spieniania pianki poliuretanowej. To także uruchomienie nowych maszyn do krojenia pianki. - Nowy projekt został pozytywnie oceniony przez inżynierów i specjalistów z Instytutu Technologii Mechanicznych Politechniki Częstochowskiej – mówi Mirosław Pawęzka, wiceprezes zarządu Pureko.

PARTNER PROGRAMU

Katowicka SSE S.A. została powołana rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 czerwca 1996 roku. Utworzono ją w celu wsparcia i przyspieszenia procesów restrukturyzacyjnych oraz stworzenia nowych miejsc pracy w regionie. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych. Obecnie w KSSE działa ponad 300 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały około 31 mld złotych i stworzyły ponad 76.000 miejsc pracy. KSSE posiada w swej ofercie działki o łącznej powierzchni 2614ha w 40 gminach, z czego 900 ha jest wciąż dostępne dla inwestorów. 

Copyright (c) 2018 POLSKA PRESS GRUPA

Obserwuj nas