Pracownik produkcji szyb samochodowych

Firma Saint-Gobain Sekurit w Dąbrowie Górniczej, mieszcząca się na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, zajmuje się produkcją szyb samochodowych dla czołowych marek z branży motoryzacyjnej. Obecnie firma poszukuje pracowników na stanowiska związane z obsługą linii produkcyjnych i utrzymaniem ruchu.

Grupa Saint-Gobain ma już ponad 350 lat tradycji. Tworzy, produkuje oraz dystrybuuje innowacyjne materiały i rozwiązania znajdujące zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, m.in. materiały budowlane oraz szyby do samochodów i pojazdów transportowych. Od 25 lat Saint-Gobain jest jednym z największych inwestorów zagranicznych w Polsce i zatrudnia w naszym kraju ponad 7 tysięcy osób.

W Dąbrowie Górniczej i Sosnowcu zlokalizowane są dwa zakłady produkcyjne Saint-Gobain Sekurit, w których produkowane są szyby samochodowe dla takich marek, jak: VW, Audi, Porsche, Bentley, Skoda, Peugeot, BMW, Ford, Renault, Hyundai, czy Kia. Zakłady produkcyjne zapewniają głównym producentom z branży motoryzacyjnej przednie, boczne i tylne szyby do samochodów, przeszklenia dachów oraz moduły gotowe do montażu.

- Aktualnie zatrudniamy około 1500 osób. Nasz zakład oferuje szerokie możliwości rozwoju np. w takich działach jak: produkcja, jakość, rozwój produktu, logistyka, czy utrzymanie ruchu – mówi Tadeusz Konieczny, kierownik ds. rozwoju i rekrutacji w Saint-Gobain Sekurit. - Rok 2019 to rok, w którym planujemy dalszy rozwój linii produkcyjnych i nowe wysoce zaawansowane technologicznie inwestycje w obu naszych lokalizacjach. Rozwojowi temu towarzyszyć będzie wzrost poziomu zatrudnienia szczególnie na stanowiska związane z obsługą linii produkcyjnych i utrzymaniem ruchu – dodaje Tadeusz Konieczny.

ODCINEK 19.

Grupa Saint-Gobain ma już ponad 350 lat tradycji. Tworzy, produkuje oraz dystrybuuje innowacyjne materiały i rozwiązania znajdujące zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, m.in. materiały budowlane oraz szyby do samochodów i pojazdów transportowych.

Zakład Saint-Gobaint Sekurit w Dąbrowie Górniczej i Sosnowcu oferują dużą różnorodność stanowisk pracy zarówno pod kątem rodzaju wykonywanych czynności, jak i stopnia ich skomplikowania, czy wymaganych umiejętności. -W zakresie czynności wykonywanych przez pracownika produkcji są przede wszystkim obsługa maszyn, przenoszenie szyb, ich obróbka manualna, kontrola jakości i przygotowanie ich do wysyłki – mówi Gerard Dędek, kierownik zmiany w Saint-Gobain Sekurit. – Znam wiele osób, które zaczynały swoją pracę od tego stanowiska, a obecnie pracują w kontroli jakości, utrzymaniu ruchu, są operatorami maszyn, liderami procesu, zespołu, a nawet kierownikami produkcji – dodaje.

Na pracowników produkcji poza atrakcyjnym wynagrodzeniem czeka również rozbudowany pakiet benefitów, w skład którego wchodzą: dodatek miesięczny za pracę w systemie 4-brygadowym, bezpłatny transport do miejsca pracy, czy ciepłe posiłki na stołówce (od 1 zł). Dodatkowo osoby zatrudnione w Saint-Gobain Sekurit mogą skorzystać z premii świątecznej oraz paczek dla dzieci, pakietu Multisport, prywatnej opieki medycznej, ubezpieczenia na zdrowie i życie oraz dofinansowania do wakacyjnych wyjazdów.

PARTNER PROGRAMU

Katowicka SSE S.A. została powołana rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 czerwca 1996 roku. Utworzono ją w celu wsparcia i przyspieszenia procesów restrukturyzacyjnych oraz stworzenia nowych miejsc pracy w regionie. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych. Obecnie w KSSE działa ponad 300 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały około 31 mld złotych i stworzyły ponad 76.000 miejsc pracy. KSSE posiada w swej ofercie działki o łącznej powierzchni 2614ha w 40 gminach, z czego 900 ha jest wciąż dostępne dla inwestorów. 

Copyright (c) 2018 POLSKA PRESS GRUPA

Obserwuj nas