Operator linii

Czym się zajmuje?

SANHUA AWECO w Tychach, mieszcząca się na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, zajmuje się produkcją część dla największych producentów pralek, zmywarek, ekspresów do kawy, samochodów i klimatyzacji. Zakład w Tychach zatrudnia prawie tysiąc osób. Firma poszukuje obecnie m.in. operatorów linii i magazynu oraz osób na stanowiska inżynierskie.

- Produkowane przez nas systemy można odnaleźć w niemal każdym urządzeniu gospodarstwa domowego, czy klimatyzatorze, jak również w co drugim nowo wyprodukowanym samochodzie na świecie – mówi Dariusz Krzemiński, Dyrektor ds. HR/Administracyjnych/Prawnych w SANHUA AWECO Global. Udaje się nam łączyć z sukcesem europejską tradycję i doświadczenie AWECO z azjatyckim dynamicznym rozwojem, innowacyjnością, patrzeniem w przyszłość i ścieżką rozwoju SANHUA – dodaje Dariusz Krzemiński.

65 proc. zatrudnionych w SANHUA AWECO w Tychach stanowią kobiety. Warto zaznaczyć, że 20 proc. osób w całej firmie to osoby, które pracują tam od ponad 10 lat. W związku z rozwojem firmy SANHUA w Polsce i decyzją o uruchomieniu produkcji części dla branży motoryzacyjnej, SANHUA AWECO w Tychach poszukuje m.in. operatorów linii i wózków, jak również osób na stanowiska inżynierskie.

ODCINEK 2.

Od techników utrzymania form oczekiwane jest takie same wykształcenie. Natomiast osoba zatrudniona na takim stanowisku powinna znać układy pneumatyczne i hydrauliczne urządzeń, obsługiwać tokarki, frezarki i szlifierki, a także spawać, czy obsługiwać elektrodrążarki.

- W SANHUA AWECO poza pracownikami produkcyjnymi pracują również osoby na stanowiskach kontrolerów jakości i pracowników działów technicznych – mówi Tomasz Szkucik, menedżer produkcji w SANHUA AWECO. - Od takich pracowników wymagamy kwalifikacji zawodowych. Na przykład osoby pracujące w dziale utrzymania ruchu, czy operatorzy maszyn muszą mieć skończoną przynajmniej szkołę zawodową o profilu mechanicznym i elektrycznym. Natomiast w przypadku pracowników logistyki wewnętrznej i magazynu mile widziane jest, aby posiadali uprawnienia na wózek widłowy o sterowaniu elektrycznym – podkreśla Tomasz Szkucik.

SANHUA AWECO zatrudnia pracowników tylko i wyłącznie na umowę o pracę. – Stawiamy także na szkolenie i rozwój osób zatrudnionych w naszej firmie – podkreśla Paweł Sowiński, menedżer HR Tychy w SANHUA AWECO. – Dbamy o naszych pracowników i ich szkolimy. Proponujemy także awanse wewnątrz zakładowe. Dla przykładu – wszyscy liderzy zespołów montażu wcześniej byli zatrudnieni na stanowiskach produkcyjnych. Istnieje także możliwość awansu pracowników produkcyjnych na pracowników administracyjnych – dodaje Paweł Sowiński.

Dodatkowo wszyscy pracownicy oraz członkowie ich rodzin mają możliwość skorzystania z preferencyjnych warunków ubezpieczenia na życie w ramach oferty grupowego ubezpieczenia na życie. SANHUA AWECO w Tychach oferuje również możliwość przystąpienia do programu Multisport. Pracownicy firmy otrzymują także dofinansowanie do letniego wypoczynku, a dzieci osób zatrudnionych – paczki Mikołajkowe.

KARTY
MULTISPORT

UBEZPIECZENIE
MEDYCZNE

PAKIET
SZKOLEŃ

UMOWA O PRACE

DOFINANSOWANIE
WYPOCZYNKU

AWANSE
WEWNĘTRZNE

PARTNER PROGRAMU

Katowicka SSE S.A. została powołana rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 czerwca 1996 roku. Utworzono ją w celu wsparcia i przyspieszenia procesów restrukturyzacyjnych oraz stworzenia nowych miejsc pracy w regionie. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych. Obecnie w KSSE działa ponad 300 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały około 31 mld złotych i stworzyły ponad 76.000 miejsc pracy. KSSE posiada w swej ofercie działki o łącznej powierzchni 2614ha w 40 gminach, z czego 900 ha jest wciąż dostępne dla inwestorów. 

Copyright (c) 2018 POLSKA PRESS GRUPA

Obserwuj nas