Ślusarz w dziale produkcji maszyn

Firma Macro Molds, mieszcząca się na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, zajmuje się m.in. produkcją form do gumy i tworzyw oraz automatyzacją procesów technologicznych. Obecnie Macro Molds poszukuje m.in. ślusarzy narzędziowych, konstruktorów maszyn oraz automatyków i programistów maszyn.

Firma Macro Molds powstała w maju 2005 roku. Rok później, w sierpniu, oddano do użytku budynek o powierzchni użytkowej 2 tys. metrów kwadratowych. Działalność firmy od samego początku koncentruje się na branży motoryzacyjnej, w mniejszym stopniu na producentach AGD, elektroniki i innych branżach. Firma zajmuje się projektowaniem i wytwarzaniem form wtryskowych do tworzyw i gumy, tłoczników i wykrojników i pokrewnych narzędzi produkcyjnych. Osobny wydział zajmuje się również naprawami i modyfikacjami tych narzędzi. Trzecią specjalnością firmy są maszyny specjalne, projektowane i wykonywane na zamówienie, począwszy od prostych stanowisk montażowych po całkowicie zautomatyzowane linie montażowe. Ostatnio również wyposażane w roboty przemysłowe.

- W 2006 roku zaczęliśmy swoją działalność od jednej hali produkcyjnej i kilku pracowników – mówi Paweł Żurowski z Macro Molds. – Firma jest wyposażona w nowoczesny park maszynowy do obróbki komponentów, m.in. obrabiarki CNC 3 i 5 osiowe, elektrodrążarki wgłębne i drutowe, tokarki CNC, szlifierki, spawarki laserowe i urządzenie do cięcia wodą. Własne biuro projektowe pracuje na systemach Unigraphics i Solidworks.

Dziś firma ma trzy hale produkcyjne o łącznej powierz nich ponad 5 tys. mkw. Firma cały czas rozwija swój dotychczasowy biznes związany z budową i remontami form oraz budową i modernizacją maszyn specjalnych. Realizujemy coraz trudniejsze i ciekawsze projekty dla naszych klientów na całym świecie – tłumaczy Żurowski.

ODCINEK 16.

Działalność firmy od samego początku koncentruje się na branży motoryzacyjnej, w mniejszym stopniu na producentach AGD, elektroniki i innych branżach.

Macro Molds jest związana kapitałowo z francuskim producentem maszyn specjalnych firmą Tecma oraz poprzez 2 spółki joint venture współpracuje z narzędziowniami z Korei Południowej, Chin, Portugalii i Francji.

Zarząd firmy planuje również uruchomić nowy proces, czyli wtryskownia, która ma stać się dodatkową gałęzią działalności Macro Molds. – Pomysł uruchomienia wtryskowni idealnie wpasowuje się w nasze działanie i strategię. Cały proces będzie wymagał kolejnych zasobów finansowych i ludzkich, by skutecznie i na wysokim poziomie realizować nowe zadania. Dlatego rozwój poprzez wzrost zatrudnienia i budowę kolejnej hali to nieunikniony proces – podkreśla Paweł Żurowski.

W firmie Macro Molds zatrudnionych jest 130 osób. Obecnie firma w Tychach poszukuje pracowników na stanowiska: ślusarz narzędziowy, konstruktor maszyn, konstruktor form, manager projektu oraz automatyka i programistę maszyn. Szczegóły i wymagania na konkretne stanowiska znajdują się na stronie internetowej firmy w zakładce „praca”.

W przypadku ślusarza, czyli stanowiska przedstawiającego w tym odcinku , wymaga się co najmniej średniego wykształcenia w kierunku mechanicznym lub pokrewnym. Osoby chętna podjąć pracę na tym stanowisku powinny znać zagadnienia budowy form wtryskowych, tłoczników lub wykrojników, a

także posiadać umiejętność posługiwania się przyrządami sprawdzającymi. Wymaga się również znajomości rysunku technicznego.

- Naszym pracownikom oprócz stabilnych warunków zatrudnienia oraz umowy o pracę oferujemy również prywatną opiekę medyczną oraz ubezpieczenie grupowe – mówi Paweł Żurowski z firmy Macro Molds w Tychach. – To również możliwość szybkiego rozwoju i nauki, a także możliwość realizacji swoich pasji zawodowych w ciekawych projektach w kraju i za granicą – dodaje Żurowski.

PARTNER PROGRAMU

Katowicka SSE S.A. została powołana rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 czerwca 1996 roku. Utworzono ją w celu wsparcia i przyspieszenia procesów restrukturyzacyjnych oraz stworzenia nowych miejsc pracy w regionie. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych. Obecnie w KSSE działa ponad 300 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały około 31 mld złotych i stworzyły ponad 76.000 miejsc pracy. KSSE posiada w swej ofercie działki o łącznej powierzchni 2614ha w 40 gminach, z czego 900 ha jest wciąż dostępne dla inwestorów. 

Copyright (c) 2018 POLSKA PRESS GRUPA

Obserwuj nas