Specjalista utrzymania ruchu

W branży motoryzacyjnej

ZF w Częstochowie, mieszczący się na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zajmuje się produkcją pasów bezpieczeństwa, zamków do samochodów oraz poduszek powietrznych. Obecnie zakład poszukuje pracowników produkcji i magazynu oraz specjalistów z obszarów technologii, automatyki i jakości.

Firma ZF w Częstochowie jest częścią globalnego koncernu ZF Friedrichshafen AG, będącego drugim największym dostawcą branży automotive na świecie. W Częstochowie firma istnieje od 1990 roku, posiada 2 zakłady produkcyjne (Pasów Bezpieczeństwa i Poduszek Powietrznych), Europejskie Centrum Obsługi Finansowej, 2 Centra Inżynieryjne (Mechaniczne i Elektroniczne), Centrum Informatyczne oraz Globalne Biuro Zakupów. Zatrudnienie we wszystkich częstochowskich jednostkach wynosi ponad 6 500 pracowników, co stawia firmę na pierwszym miejscu wśród największych pracodawców w Częstochowie i czołowym miejscu branży Automotive w Polsce.

Zakład przy ul. Legionów produkuje pasy bezpieczeństwa oraz zamki do samochodów osobowych i dostawczych. W zakładzie produkowane są różnorodne elementy tworzące kompletny system pasów bezpieczeństwa. Ich głównym celem jest utrzymanie pasażera w optymalnym miejscu podczas kolizji drogowej by ograniczyć jej negatywne skutki dla zdrowia i życia. Najnowocześniejsze systemy pochłaniania energii pasów bezpieczeństwa ZF mają zadanie efektywnie zarządzać rozmieszczeniem sił oddziaływujących na pasażera w czasie zderzenia, by minimalizować efekty obrażeń organizmu.

ODCINEK 6.

W Zakładzie Pasów Bezpieczeństwa zatrudnionych jest obecnie ponad 2100 pracowników. ZF w Częstochowie poszukuje pracowników produkcji i magazynu, ale także specjalistów z obszarów technologii, automatyki oraz jakości.

W Zakładzie Pasów Bezpieczeństwa zatrudnionych jest obecnie ponad 2100 pracowników. ZF w Częstochowie poszukuje pracowników produkcji i magazynu, ale także specjalistów z obszarów technologii, automatyki oraz jakości.

- Zakład potrzebuje obecnie fachowców, a o nich coraz trudniej. Mile widziane u kandydata jest wykształcenie wyższe techniczne, związane z mechaniką, elektrotechniką lub automatyką przemysłową oraz budową maszyn – mówi Aleksandra Piątkowska z działu Human Resources w ZF Group. - Na stanowisku elektromechanika mile widziane jest doświadczenie zawodowe w zakresie pracy w utrzymaniu ruchu przy obsłudze maszyn pracujących w oparciu o układy hydrauliczne i pneumatyczne. Znajomość technik rozwiązywania problemów, mechaniki oraz znajomości rysunku technicznego. Od pracowników produkcji, wymagamy zdolności manualnych oraz umiejętności pracy w zespole. Praca na produkcji realizowana jest w zespołach i polega na ręcznym montażu oraz obsłudze maszyn w oparciu o szkolenie oraz instrukcje pisemne. Oferta pracy skierowana jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn – dodaje Aleksandra Piątkowska.

Pod koniec września tego roku firma ZF Group otworzyła kolejny zakład produkcyjny w Częstochowie. W jednostce zlokalizowane zostaną linie produkcyjne zamków pasów bezpieczeństwa. W portfolio produkcji znajdzie się kilkaset różnorodnych zamków dla odbiorców renomowanych producentów samochodów na całym świecie. W oddziale zatrudnionych będzie około 300 pracowników. Nowy oddział ma rozpocząć produkcję w pełnym wymiarze w pierwszym kwartale 2019 roku.

Na jakie benefity pozapłacowe mogą liczyć pracownicy ZF Group? – Pracownikom oferujemy m.in. szkolenia, fundusz świadczeń socjalnych, ubezpieczenie medyczne oraz na życie, możliwość przystąpienia do kasy zapomogowo-pożyczkowej, dostępność basenów oraz siłowni, możliwość korzystania z rehabilitacji, darmowe napoję i stołówkę. Nasi pracownicy mają zapewnione bezpłatne przewozy z centrum miasta. Dodatkowo mogą korzystać z rabatów na usługi i szkoły językowe- tłumaczy Aleksandra Piątkowska z działu Human Resources w ZF Group.

PARTNER PROGRAMU

Katowicka SSE S.A. została powołana rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 czerwca 1996 roku. Utworzono ją w celu wsparcia i przyspieszenia procesów restrukturyzacyjnych oraz stworzenia nowych miejsc pracy w regionie. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych. Obecnie w KSSE działa ponad 300 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały około 31 mld złotych i stworzyły ponad 76.000 miejsc pracy. KSSE posiada w swej ofercie działki o łącznej powierzchni 2614ha w 40 gminach, z czego 900 ha jest wciąż dostępne dla inwestorów. 

Copyright (c) 2018 POLSKA PRESS GRUPA

Obserwuj nas