Kontroler jakości – obsługa X-RAY i X-CUBE

W 26. odcinku programu „Chcę u Ciebie pracować” odwiedziliśmy firmę SGP Group w Częstochowie, która działa na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tym razem pokażemy, jak wygląda praca kontrolera jakości obsługującego maszynę rentgenowską.

SGP Group jest dostawcą szeroko pojętych usług kontroli jakości na rynku europejskim. Spółka SGP PL została założona w 2006 roku w Częstochowie. Składa się z pięciu przedsiębiorstw, do których każdego roku zatrudniani są kolejni pracownicy.

W SGP Sorting Group Poland w Częstochowie pracownicy zajmują się sortowaniem i selekcją towarów, kompleksową obsługą magazynową, naprawą wadliwych komponentów oraz wyrobów gotowych. To właśnie tam producenci z branży motoryzacyjnej wysyłają swoje produkty, komponenty i półprodukty, aby poddane zostały kontroli jakości.

W częstochowskim zakładzie znajduje się najnowocześniejsze urządzenie, skaner z systemem rentgenowskim X-cube. To właśnie dzięki niemu kontrolerzy jakości są w stanie dokładnie zmierzyć i sprawdzić jakość danego komponentu.

ODCINEK 26.

SGP Group jest dostawcą szeroko pojętych usług kontroli jakości na rynku europejskim. Spółka SGP PL została założona w 2006 roku w Częstochowie.

Kontroler jakości obsługujący maszynę X-cube musi mieć skończone studia wyższe, potrafić obsługiwać program VistaPlus V, a także mieć doświadczenie w branży motoryzacyjnej oraz w pracy z maszynami do kontroli jakości.

- Obecnie posiadamy biura w 12 krajach. Jako SGP Sorting Group Poland zatrudniamy ponad 500 pracowników na umowę o pracę. Posiadamy także biura rekrutacyjne spółki Human&Hunter w sześciu polskich miastach. Tymczasowo zatrudniliśmy już prawie tysiąc pracowników, z czego wielu z nich wraca do nas, by brać udział w nowych projektach – tłumaczy Karolina Kowacka, specjalista ds. marketingu w SGP Group.

PARTNER PROGRAMU

Katowicka SSE S.A. została powołana rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 czerwca 1996 roku. Utworzono ją w celu wsparcia i przyspieszenia procesów restrukturyzacyjnych oraz stworzenia nowych miejsc pracy w regionie. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych. Obecnie w KSSE działa ponad 300 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały około 31 mld złotych i stworzyły ponad 76.000 miejsc pracy. KSSE posiada w swej ofercie działki o łącznej powierzchni 2614ha w 40 gminach, z czego 900 ha jest wciąż dostępne dla inwestorów. 

Copyright (c) 2018 POLSKA PRESS GRUPA

Obserwuj nas