Automatyk

Kompleksowe rozwiązania dla przemysłu

W czternastym odcinku programu „Chcę u Ciebie pracować” odwiedziliśmy firmę AIUT w Gliwicach, która mieści się na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tym razem pokażemy jak wygląda automatyka.

Firma AIUT powstała w Gliwicach w 1991 roku. Podstawowym obszarem działalności firmy jest projektowanie i wykonawstwo elektryki, automatyki oraz systemów zarządzania produkcją. AIUT tworzy również nowatorskie zautomatyzowane i zrobotyzowane stanowiska oraz linie produkcyjne. Pracownicy gliwickiej firmy dostarczają także rozwiązania obejmujące pełen zakres zarządzaniem majątkiem przedsiębiorstwa, wsparcia dla działów utrzymania ruchu, gospodarki remontowej i serwisowej. Ponadto firma zajmuje się inteligentnymi systemami zarządzania i monitorowania (imr).

W AIUT zatrudnionych jest ponad 700 osób. Obecnie gliwicka firma poszukuje pracowników na stanowiska: inżynier automatyk-robotyk, inżynier elektryk, inżynier elektronik, embedded software developer, front end developer, programista JAVA, programista .NET, kierownik projektu, pracownik techniczny, frezer, spawacz, elektryk, elektronik, pracownik wsparcia produkcji.

ODCINEK 14.

Firma AIUT powstała w Gliwicach w 1991 roku. Podstawowym obszarem działalności firmy jest projektowanie i wykonawstwo elektryki, automatyki oraz systemów zarządzania produkcją.

- Ze względu na dużą ilość stanowisk, na które obecnie poszukujemy pracowników, odsyłam wszystkich zainteresowanych do naszej strony internetowej (www.aiut.pl). W zakładce kariera znajdują się wszystkie wymagania i informacje związane z poszczególnymi stanowiskami – mówi Ewa Płóciennik, koordynator sekcji HR w firmie AIUT.

AIUT w Gliwicach działa na terenie gliwickiej podstrefy należącej do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. - Wśród inwestorów nie maleje zainteresowanie terenami należącymi do Podstrefy Gliwickiej KSSE. Dzięki nowym przedsiębiorcom, którzy zakupili działki na obszarach KSSE od początku 2018 r., zatrudnienie wzrośnie o ok. 300 miejsc pracy – dodaje Jacek Bialik, wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, kierujący podstrefą gliwicką KSSE.

PARTNER PROGRAMU

Katowicka SSE S.A. została powołana rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 czerwca 1996 roku. Utworzono ją w celu wsparcia i przyspieszenia procesów restrukturyzacyjnych oraz stworzenia nowych miejsc pracy w regionie. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych. Obecnie w KSSE działa ponad 300 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały około 31 mld złotych i stworzyły ponad 76.000 miejsc pracy. KSSE posiada w swej ofercie działki o łącznej powierzchni 2614ha w 40 gminach, z czego 900 ha jest wciąż dostępne dla inwestorów. 

Copyright (c) 2018 POLSKA PRESS GRUPA

Obserwuj nas