Operator linii lakierniczej

W osiemnastym odcinku programu „Chcę u Ciebie pracować” odwiedziliśmy firmę Electropoli w Bielsku-Białej, która mieści się na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tym razem pokażemy jak wygląda praca operatora linii lakierniczej.

Firma rozpoczęła swoją działalność w 2000 roku jako spółka Galwano-Technika, w wyniku przejęcia części dawnego zakładu Fiata w Bielsku-Białej i podjęcia zobowiązań inwestora w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej . W 2007 roku firma została przejęta przez francuski koncern Electropoli S.A. i w konsekwencji zmieniła nazwę na Electropoli Poland. Zakład w Bielsku-Białej zajmuje się profesjonalnymi usługami przemysłowymi polegającymi na nakładaniu powłok antykorozyjnych i dekoracyjnych na części przeznaczone do produkcji samochodów osobowych, ciężarówek, autobusów i innych pojazdów.

W Electropoli Poland zatrudnionych jest ok. 700 pracowników w obu zakładach produkcyjnych w Polsce (Bielsko-Biała, Nowa Sól). Obecnie firma w Bielsku-Białej poszukuje pracowników na stanowiska: operatora linii lakierniczej, operatora wózka widłowego, pracownika magazynowego, ustawiacza oraz laboranta.

ODCINEK 18.

Zakład w Bielsku-Białej zajmuje się profesjonalnymi usługami przemysłowymi polegającymi na nakładaniu powłok antykorozyjnych i dekoracyjnych na części przeznaczone do produkcji samochodów osobowych, ciężarówek, autobusów i innych pojazdów.

Electropoli w Bielsku-Białej działa na terenie jastrzębsko-żorskiej podstrefy należącej do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – Podstrefa jastrzębsko-żorska KSSE z sukcesami realizuje swoje zadania na wielu polach aktywności. Do najistotniejszych aspektów możemy zaliczyć przede wszystkim zainicjowanie współpracy szkół z pracodawcami w zakresie kształcenia zawodowego. Naszym celem jest stworzenie skutecznego systemu zmierzającego do podniesienia jakości kształcenia zawodowego i dostosowania go do potrzeb na rynku pracy oraz ułatwienie przechodzenia z etapu kształcenia do etapu zatrudnienia – podkreśla Andrzej Zabiegliński, wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, kierujący podstrefą jastrzębsko-żorską KSSE.

PARTNER PROGRAMU

Katowicka SSE S.A. została powołana rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 czerwca 1996 roku. Utworzono ją w celu wsparcia i przyspieszenia procesów restrukturyzacyjnych oraz stworzenia nowych miejsc pracy w regionie. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych. Obecnie w KSSE działa ponad 300 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały około 31 mld złotych i stworzyły ponad 76.000 miejsc pracy. KSSE posiada w swej ofercie działki o łącznej powierzchni 2614ha w 40 gminach, z czego 900 ha jest wciąż dostępne dla inwestorów. 

Copyright (c) 2018 POLSKA PRESS GRUPA

Obserwuj nas