Operator urządzeń kontrolnych w hucie szkła

W siedemnastym odcinku programu „Chcę u Ciebie pracować” odwiedziliśmy firmę CP Glass S.A. w Orzeszu, która mieści się na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tym razem pokażemy jak wygląda praca operatora urządzeń kontrolnych.

Huta szkła w Orzeszu ma bogatą historię. W 1838 roku w tym mieście powstała Huta Żelaza Mariehütte. Następnie w 1869 roku wygaszono piece i przebudowano ją na hutę szkła, którą otwarto w 1870 roku, by nieprzerwalnie funkcjonowała do dzisiaj. Obecnie CP Glass w Orzeszu zajmuje się produkcją opakowań szklanych dla największych producentów piw i alkoholi wysokoprocentowych na świecie. Piwo w wyprodukowanych w Orzeszu butelkach dostępne jest na całym świecie.

W CP Glass zatrudnionych jest blisko 450 osób. Obecnie firma w Orzeszu poszukuje pracowników na stanowiska: inżyniera jakości, kontrolera jakości, magazyniera, mechanika, mistrza zmiany, operatora automatu, operatora linii, operatora systemu pakowania, technika urządzeń kontrolnych, specjalistę ds. wsparcia procesu sprzedaży i planowania oraz ślusarza.

ODCINEK 17.

Obecnie CP Glass w Orzeszu zajmuje się produkcją opakowań szklanych dla największych producentów piw i alkoholi wysokoprocentowych na świecie.

- Ze względu na dużą liczbę stanowisk, na które obecnie poszukujemy pracowników, zachęcam do odwiedzenia naszej strony internetowej, gdzie w zakładce „kariera” znajdują się wymagania i informacje na poszczególne stanowiska – mówi Beata Pilch w CP Glass w Orzeszu.

CP Glass w Orzeszu działa na terenie jastrzębsko-żorskiej podstrefy należącej do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – Podstrefa jastrzębsko-żorska KSSE z sukcesami realizuje swoje zadania na wielu polach aktywności. Do najistotniejszych aspektów możemy zaliczyć przede wszystkim zainicjowanie współpracy szkół z pracodawcami w zakresie kształcenia zawodowego. Naszym celem jest stworzenie skutecznego systemu zmierzającego do podniesienia jakości kształcenia zawodowego i dostosowania go do potrzeb na rynku pracy oraz ułatwienie przechodzenia z etapu kształcenia do etapu zatrudnienia – podkreśla Andrzej Zabiegliński, wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, kierujący podstrefą jastrzębsko-żorską KSSE.

PARTNER PROGRAMU

Katowicka SSE S.A. została powołana rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 czerwca 1996 roku. Utworzono ją w celu wsparcia i przyspieszenia procesów restrukturyzacyjnych oraz stworzenia nowych miejsc pracy w regionie. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych. Obecnie w KSSE działa ponad 300 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały około 31 mld złotych i stworzyły ponad 76.000 miejsc pracy. KSSE posiada w swej ofercie działki o łącznej powierzchni 2614ha w 40 gminach, z czego 900 ha jest wciąż dostępne dla inwestorów. 

Copyright (c) 2018 POLSKA PRESS GRUPA

Obserwuj nas