Jak wygląda praca pakowacza włókniny puszystej?

W dziewiątym odcinku programu „Chcę u Ciebie pracować” odwiedziliśmy firmę Pureko w Myszkowie, która działa na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tym razem pokażemy jak wygląda praca przy produkcji pianki i włókniny wykorzystywanych m.in. w przemyśle meblarskim.

Firma Pureko powstała w 2009 roku w Myszkowie i zajmuje się m.in. produkcją elastycznej pianki poliuretanowej typu T. - Znajduje ona zastosowanie w przemyśle meblarskim do produkcji mebli tapicerowanych, jak również jako materiał wypełniający i zabezpieczający opakowania – mówi Karolina Pawęzka z firmy Pureko.

Pianki poliuretanowe produkowane w Polsce sprzedawane są w większości na rynkach lokalnych. Produkcja prowadzona jest zwykle blisko potencjalnych odbiorców, którzy korzystają prawie wyłącznie z krajowych zasobów tego produktu. Od roku 2018 firma rozpoczęła produkcję włókniny puszystej.

ODCINEK 9.

Dla wielu odbiorców spółki produkt oferowany jest traktowany jako podstawowy surowiec produkcyjny – mówi Karolina Pawęzka z firmy Pureko.

Pureko w Myszkowie zatrudnia ok. 100 osób. Firma obecnie poszukuje pracowników produkcyjno-magazynowych, pakowaczy na linii produkcji włókniny oraz operatorów do cięcia pianki poliuretanowej.

Firma Pureko działa na terenie sosnowiecko-dąbrowskiej podstrefy należącej do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – Chcemy wspomóc przedsiębiorców działających na terenie KSSE także w procesie poszukiwania i zatrudniania pracowników. Współpracujemy z powiatowymi urzędami pracy, agencjami pośrednictwa pracy, urzędami miast, szkołami średnimi i wyższymi. Ważne by młodzi ludzie chcieli podejmować pracę w zawodach technicznych i poznali jak bardzo innowacyjne, zrobotyzowane i nowoczesne są nasze firmy – mówi Mateusz Rykała, wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, kierujący podstrefą sosnowiecko-dąbrowską KSSE.

PARTNER PROGRAMU

Katowicka SSE S.A. została powołana rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 czerwca 1996 roku. Utworzono ją w celu wsparcia i przyspieszenia procesów restrukturyzacyjnych oraz stworzenia nowych miejsc pracy w regionie. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych. Obecnie w KSSE działa ponad 300 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały około 31 mld złotych i stworzyły ponad 76.000 miejsc pracy. KSSE posiada w swej ofercie działki o łącznej powierzchni 2614ha w 40 gminach, z czego 900 ha jest wciąż dostępne dla inwestorów. 

Copyright (c) 2018 POLSKA PRESS GRUPA

Obserwuj nas