Pracownik produkcji szyb samochodowych

W dziewiętnastym odcinku programu „Chcę u Ciebie pracować” odwiedziliśmy firmę Saint-Gobain Sekurit w Dąbrowie Górniczej, która mieści się na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tym razem pokażemy, jak wygląda praca pracownika produkcji szyb samochodowych.

Grupa Saint-Gobain ma już ponad 350 lat tradycji. Tworzy, produkuje oraz dystrybuuje innowacyjne materiały i rozwiązania znajdujące zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, m.in. materiały budowlane oraz szyby do samochodów i pojazdów transportowych. Od 25 lat Saint-Gobain jest jednym z największych inwestorów zagranicznych w Polsce i zatrudnia w naszym kraju ponad 7 tysięcy osób.

W Dąbrowie Górniczej i Sosnowcu zlokalizowane są dwa zakłady produkcyjne Saint-Gobain Sekurit, w których produkowane są szyby samochodowe dla takich marek, jak: VW, Audi, Porsche, Bentley, Skoda, Peugeot, BMW, Ford, Renault, Hyundai, czy Kia. W obu zakładach produkcyjnych zatrudnionych jest łącznie około 1500 osób. Obecnie firma w Dąbrowie Górniczej i Sosnowcu poszukuje pracowników na stanowiska związane z obsługą linii produkcyjnych i utrzymaniem ruchu.

ODCINEK 19.

Grupa Saint-Gobain ma już ponad 350 lat tradycji. Tworzy, produkuje oraz dystrybuuje innowacyjne materiały i rozwiązania znajdujące zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, m.in. materiały budowlane oraz szyby do samochodów i pojazdów transportowych.

Saint-Gobain Sekurit w Dąbrowie Górniczej i Sosnowcu działa na terenie sosnowiecko-dąbrowskiej podstrefy należącej do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. - Chcemy wspomóc przedsiębiorców działających na terenie KSSE także w procesie poszukiwania i zatrudniania pracowników. Współpracujemy z powiatowymi urzędami pracy, agencjami pośrednictwa pracy, urzędami miast, szkołami średnimi i wyższymi. Efektem tych działań jest m.in. tworzenie klas pod patronatem poszczególnych firm w szkołach technicznych czy uczelniach. Ważne by młodzi ludzie chcieli podejmować pacę w zawodach technicznych i poznali jak bardzo innowacyjne, zrobotyzowane i nowoczesne są nasze firmy – mówi Mateusz Rykała, wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, kierujący podstrefą sosnowiecko-dąbrowską KSSE.

PARTNER PROGRAMU

Katowicka SSE S.A. została powołana rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 czerwca 1996 roku. Utworzono ją w celu wsparcia i przyspieszenia procesów restrukturyzacyjnych oraz stworzenia nowych miejsc pracy w regionie. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych. Obecnie w KSSE działa ponad 300 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały około 31 mld złotych i stworzyły ponad 76.000 miejsc pracy. KSSE posiada w swej ofercie działki o łącznej powierzchni 2614ha w 40 gminach, z czego 900 ha jest wciąż dostępne dla inwestorów. 

Copyright (c) 2018 POLSKA PRESS GRUPA

Obserwuj nas