Specjalista utrzymania ruchu

W szóstym odcinku programu „Chcę u Ciebie pracować” odwiedziliśmy firmę ZF Group w Częstochowie, która działa na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tym razem pokażemy jak wygląda praca na stanowisku specjalisty utrzymania ruchu.

Firma ZF w Częstochowie jest częścią globalnego koncernu ZF Friedrichshafen AG, będącego drugim największym dostawcą branży automotive na świecie. W Częstochowie firma istnieje od 1990 roku, posiada dwa zakłady produkcyjne (pasów bezpieczeństwa i poduszek powietrznych), Europejskie Centrum Obsługi Finansowej, dwa centra inżynieryjne (mechaniczne i elektroniczne), Centrum Informatyczne oraz Globalne Biuro Zakupów. We wszystkich częstochowskich jednostkach firmy zatrudnionych jest ponad 6,5 tysiąca pracowników.

Zakład przy ul. Legionów produkuje pasy bezpieczeństwa oraz zamki do samochodów osobowych i dostawczych. Ich głównym celem jest utrzymania pasażera w optymalnym miejscu podczas kolizji drogowej, by ograniczyć jej negatywne skutki dla zdrowia i życia. W Zakładzie Pasów Bezpieczeństwa pracuje obecnie ponad 2100 osób. Firma ZF w Częstochowie poszukuje kolejnych pracowników produkcji i magazynu, a także specjalistów m.in. z obszarów technologii, automatyki i jakości.

Pod koniec września został otwarty nowy oddział produkcyjny firmy, przy ul. Legionów. W jednostce zlokalizowane zostaną linie produkcyjne zamków pasów bezpieczeństwa. W portfolio produkcji znajdzie się kilkaset różnorodnych zamków dla odbiorców renomowanych producentów samochodów na całym świecie. W oddziale zatrudnionych będzie około 300 pracowników. Nowy oddział ma rozpocząć produkcję w pełnym wymiarze w pierwszym kwartale 2019 roku.

ODCINEK 6.

W Zakładzie Pasów Bezpieczeństwa zatrudnionych jest obecnie ponad 2100 pracowników. ZF w Częstochowie poszukuje pracowników produkcji i magazynu, ale także specjalistów z obszarów technologii, automatyki oraz jakości.

ZF w Częstochowie działa na terenie sosnowiecko-dąbrowskiej podstrefy należącej do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – Chcemy wspomóc przedsiębiorców działających na terenie KSSE także w procesie poszukiwania i zatrudniania pracowników – mówi Mateusz Rykała, wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, kierujący sosnowiecko-dąbrowską podstrefą KSSE. – Współpracujemy z powiatowymi urzędami pracy, agencjami pośrednictwa pracy, urzędami miast, szkołami średnimi i wyższymi. Efektem tych działań jest m.in. tworzenie klas pod patronatem poszczególnych firm w szkołach technicznych czy uczelniach. Ważne by młodzi ludzie chcieli podejmować pracę w zawodach technicznych i poznali jak bardzo innowacyjne, zrobotyzowane i nowoczesne są nasze firmy – tłumaczy Mateusz Rykała.

PARTNER PROGRAMU

Katowicka SSE S.A. została powołana rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 czerwca 1996 roku. Utworzono ją w celu wsparcia i przyspieszenia procesów restrukturyzacyjnych oraz stworzenia nowych miejsc pracy w regionie. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych. Obecnie w KSSE działa ponad 300 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały około 31 mld złotych i stworzyły ponad 76.000 miejsc pracy. KSSE posiada w swej ofercie działki o łącznej powierzchni 2614ha w 40 gminach, z czego 900 ha jest wciąż dostępne dla inwestorów. 

Copyright (c) 2018 POLSKA PRESS GRUPA

Obserwuj nas